Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КООПЕРАЦІЯ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (1906 – лютий 1917 рр.)

КООПЕРАЦІЯ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (1906 – лютий 1917 рр.)

Назва:
КООПЕРАЦІЯ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (1906 – лютий 1917 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,24 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Двойнінова Олена В’ячеславівна
УДК 94(477.4) „1906–1917”
КООПЕРАЦІЯ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (1906 – лютий 1917 рр.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Івано-Франківськ – 2004
Дисертацією
є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Волинського державного університету імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
кандидат історичних наук, доцент Гайдай Лідія Іванівна, Волинський державний університет імені Лесі Українки, доцент кафедри давньої і нової історії України
Офіційні опоненти:
член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук, професор Реєнт Олександр Петрович, заступник директора Інституту історії України НАН України
кандидат історичних наук Власюк Ігор Миколайович, Житомирський державний університет імені Івана Франка, кафедра всесвітньої історії
Провідна
установа
Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра історичного краєзнавства, Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться 20 грудня 2004 року oб 11 год., на засіданні спеціалізованої вченої ради К 20.051.05 в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57).
Автореферат розісланий 19 листопада 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Райківський І. Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широкомасштабні за обсягом і глибинні за суттю процеси переходу – на межі ХХ – ХХІ ст. – від радянської системи до суспільства з ринковими відносинами породили в українському соціумі чимало проблем, які охопили усі сфери життєдіяльності держави. Не залишилось осторонь цих проблем і українське село. Негаразди у сільському господарстві продовжують і сьогодні залишатися одним з головних чинників кризових явищ, поглиблюють їх, породжують у суспільстві нові соціальні та економічні проблеми.
У складних умовах пошуку шляхів виживання рух українського села вперед неможливий без урахування багатовікового досвіду українського народу, зокрема в галузі його самоорганізації, характерним проявом якої є кооперація. З’явившись в Україні у ХІХ – на початку ХХ ст., вона стала масовою організацією, що охопила різноманітні сторони господарського та соціального життя населення: кредитування і споживання, заготівлю та переробку, виробництво і збут, захист економічних та соціальних прав селян, виховання національно свідомих громадян.
У розвитку кооперації на початку ХХ ст. не стала винятком і Правобережна Україна, яка в адміністративно-територіальному відношенні поділялась тоді на Київську, Волинську і Подільську губернії. Існування тут відмінних від інших частин підросійської України специфічних рис розвитку сільського господарства (наявність домінуючого впливу польської спільноти у великому землеволодінні та панівне становище індивідуальної системи господарювання) наклали відбиток на процес становлення й розвитку місцевої сільської кооперації, поєднавши в собі регіональні особливості і загальні риси всеукраїнської кооперації тієї доби в межах Російської імперії.
Отже, актуальність теми зумовлена доцільністю вивчення співвідношення особливого і загального в розвитку української кооперації, необхідністю виявлення нових знань про непрості процеси її становлення і поступу, утворення та діяльність різних форм сільської кооперації та їх поширення на Правобережжі; потребою дослідження специфіки організаційних засад і методів роботи кооператорів, їх досягнень і прорахунків, внеску у розвиток ринкових відносин, захист економічних і соціальних прав українства. У такому контексті заслуговує на увагу проблема кооперативної форми господарювання на селі Правобережної України у 1906 – лютому 1917 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КООПЕРАЦІЯ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ПРАВОБЕРЕЖНОЇ УКРАЇНИ (1906 – лютий 1917 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок