Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ СЛАБОСТРУКТУРОВАНИХ ЗАДАЧ В СИСТЕМАХ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

МОДЕЛЮВАННЯ СЛАБОСТРУКТУРОВАНИХ ЗАДАЧ В СИСТЕМАХ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ СЛАБОСТРУКТУРОВАНИХ ЗАДАЧ В СИСТЕМАХ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,87 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Прокопенко Роман Васильович
УДК 519.86: 65.012.123
МОДЕЛЮВАННЯ СЛАБОСТРУКТУРОВАНИХ ЗАДАЧ
В СИСТЕМАХ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
Спеціальність 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Донецьк – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
Гузь Микола Григорович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри математики та
математичних методів в економіці
(м. Донецьк).
 
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Берсуцький Яків Григорович, головний науковий співробітник Інституту економіки промисловості НАН Украни, (м. Донецьк);
кандидат економічних наук Глущевський В’ячеслав Валентинович, доцент кафедри математичних методів економіки та інформаційних технологій Запорізької державної інженерної академії Міністерства освіти і науки України (м. Запоріжжя).
Провідна установа:
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіко-математичних методів (м. Київ).
Захист відбудеться 26 червня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.07 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: вул. Челюскінців, 198-а, м. Донецьк – 83015.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: вул. Університетська, 24, м. Донецьк – 83055.
Автореферат розісланий 23 травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Беспалова А.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Перехід до ринкової економіки вимагає докорінних змін процесів управління економічними об’єктами. Економічне середовище в сучасних умовах характеризується високим ступенем нестабільності, через що у керівників виникає необхідність постійно пристосовуватися до виникаючих змін і ефективно реагувати на збурюючі впливи з боку зовнішнього оточення. Відсутність достатньої маневреності, адаптивності та своєчасності при прийнятті управлінських рішень може привести до ряду небажаних наслідків.
Більшість задач управління економічними об’єктами є слабоструктурованими. Їм властиві недостатність наявної інформації, її суперечливість і нечіткість, перевага якісних оцінок цілей та обмежень, слабка формалізованість алгоритмів рішення. Для слабоструктурованих задач надані тільки важливі ресурси, ознаки і характеристики, а кількісні залежності між ними невідомі. Їх рішення містять неформалізовані процедури, що базуються на інформації з високим рівнем невизначеності. До числа таких задач відносять значну частину проблем прогнозування, перспективного планування, організаційного управління.
Одним з найбільш ефективних інструментів для вирішення подібних задач є системи підтримки прийняття рішень (СППР). Найбільш типовими результатами застосування систем підтримки прийняття рішень в управлінні економічними об’єктами є збільшення продуктивності, зменшення складських запасів, скорочення термінів виконання замовлень.
Значний внесок у розробку систем підтримки прийняття рішень і методів управління зробили вітчизняні й зарубіжні дослідники: Амітан В.Н., Андрієнко В.М., Берсуцький Я.Г., Глушков В.М., Гузь М.Г., Забродський В.А., Лисенко Ю.Г., Порохня В.М., Ситник В.Ф., Кастелані К., Мінський М., Ньюелл А., Саймон Г., Хаббард Дж.
Але широке використання інформаційних систем підтримки прийняття рішень, що об'єктивно є неминучим у зв'язку зі зростанням масштабів виробництва, ускладненням його структури і розвитком виробничих зв'язків, потребує вирішення нових задач, які постають перед підприємствами в умовах перехідної економіки, та є слабоструктурованими. У зв'язку з цим проблема розробки системи моделей слабоструктурованих задач в системах підтримки прийняття рішень є актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ СЛАБОСТРУКТУРОВАНИХ ЗАДАЧ В СИСТЕМАХ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок