Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-економічний механізм екологізації птахівництва

Організаційно-економічний механізм екологізації птахівництва

Назва:
Організаційно-економічний механізм екологізації птахівництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,28 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГЛАЗУН ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА
УДК 520.33:630
Організаційно-економічний механізм
екологізації птахівництва
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування та охорони навколишнього середовища
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата
економічних наук
Суми – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському національному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Царенко Олександр Михайлович
Сумський національний аграрний університет, ректор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Дейнеко Людмила Вікторівна
Рада з вивчення продуктивних сил України НАН України,
головний науковий співробітник
кандидат економічних наук, доцент
Карпіщенко Олексій Іванович
Сумський державний університет,
декан факультету економіки та менеджменту
Провідна установа Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН
України, відділ економічного регулювання природокористування, м.Одеса
Захист відбудеться 15.11. 2002 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.01 в Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд. М-412.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий 14.10.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сабадаш В.В.


Загальна характеристика дисертаційного дослідження
Актуальність теми дослідження. Відповідно до сучасних умов розвитку людства екологічна якість продукції тваринництва стає однією з важливих передумов забезпечення економічної та екологічної безпеки держави, але зміщення акцентів у бік екологічної якості потребує її соціально-економічного обґрунтування. Птахівнича галузь відкриває найбільш швидкий та ефективний шлях до нарощування ресурсів екологічно-безпечного повноцінного харчового білка, відтак вона повинна користуватися народногосподарським пріоритетом у процесі прискореного розвитку галузей м'ясного тваринництва в умовах недостатнього забезпечення населення м'ясом і м'ясопродуктами.
Серед багатьох відомих проблем завдання відродження галузі птахівництва з метою забезпечення населення продуктами птахівництва і виходом з цими продуктами на європейський та світовий ринки, соціально-екологічна оцінка напрямків розвитку птахівництва залишається актуальною і невирішеною.
У перехідний період до ринкової економіки галузь функціонує в складних умовах, що характеризуються подорожчанням матеріально-технічних, енергетичних ресурсів, кормів, диспаритетом цін на сільськогосподарську та промислову продукцію, дисбалансом цін у самому аграрному секторі. Значна частина м’яса птиці та продуктів його переробки імпортується, що поставило вітчизняне виробництво продукції птахівництва в невигідне становище на ринку. Певна частина населення України віддає перевагу дешевій імпортній продукції, практично не приділяючи значної уваги оцінці її якості. Усе це знижує рівень та якість життя, звужує можливості фінансування соціально-економічних заходів.
Згідно з Програмою стабілізації та розвитку тваринництва і птахівництва на 2001-2004 роки, розробленою на підставі Указу Президента України від 17 лютого 2001 року „Про заходи щодо стабілізації ситуації на споживчому ринку та розвитку тваринництва у 2001-2002 роках”, пріоритетними напрямками визначено прискорене збільшення виробництва тваринницької продукції за рахунок високоінтенсивних і швидкоокупних галузей. Одним з першочергових завдань є розв`язання проблеми зниження собівартості тваринницької продукції на основі запровадження екологічно безпечних і ресурсозберігаючих технологій виробництва.
Всі ці проблеми вимагають розробки відповідного організаційно-економічного механізму підвищення соціальної та еколого-економічної ефективності птахівництва. Але саме по собі створення ефективних економічних механізмів виробництва без вирішення соціально-екологічних проблем не забезпечує сталого розвитку птахівничої галузі в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Організаційно-економічний механізм екологізації птахівництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок