Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОЛІТОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОЛІТОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ

Назва:
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОЛІТОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
47,09 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ШЕПЄЛЄВ Максиміліан Альбертович
УДК 327 (075.8)
ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ
ПОЛІТОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ
ГЛОБАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ
Спеціальність 23.00.04 – політичні проблеми
міжнародних систем та глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Чернівці – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології Дніпропетровського національного університету
Науковий консультант доктор філософських наук, професор
ТОКОВЕНКО Олександр Сергійович,
декан соціально-гуманітарного
факультету, професор кафедри політології
Дніпропетровського національного
університету
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
ШЕРГІН Сергій Олександрович,
завідувач кафедри глобальних і
регіональних систем Дипломатичної
академії України при Міністерстві
закордонних справ України
доктор політичних наук, доцент
ФЕДУНЯК Сергій Георгійович,
професор кафедри міжнародних відносин
Чернівецького національного університету
імені Юрія Федьковича
доктор історичних наук, професор
ТРОЯН Сергій Станіславович,
професор кафедри політичних наук
Рівненського державного гуманітарного
університету
Захист відбудеться 25 січня 2008 року о 11 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, Чернівці, вул. М. Коцюбинського, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, Чернівці, вул. М. Коцюбинського, 2.
Автореферат розісланий 24 грудня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук,
доцент |
П.М. Катеринчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи визначається глибинними, революційними трансформаціями, пов’язаними з руйнуванням або виродженням вже не тільки традиційних, але й модернових соціальних і політичних структур та формуванням нового глобального універсуму, в якому на перший погляд еклектично поєднуються риси різних цивілізаційних укладів, засади порядку і хаосу, організації та самоорганізації. Поліфонія глобальних трансформацій змушує не просто осмислювати їх глибинну логіку, але й ставити і вирішувати питання про можливості суб’єктів історії – людини і суспільства – впливати на їх розгортання, конструювати майбутнє в інтересах свого виживання і розвитку. Це робить у вирішальній мірі актуальним дослідження проблеми наукової рефлексії меж і напрямів управлінського впливу Людини Політичної на сучасне та майбутнє світової цивілізації.
В умовах, коли світ знаходиться у точці біфуркації, у так званій глобальній пограничній ситуації, першочергового значення набуває оцінка спрямованості глобалізаційних процесів. В цьому контексті особливо важливо розрізняти глобалізацію як об’єктивно-закономірний, природний процес та як суб’єктивний, штучний, насильницький процес в інтересах “глобалізаторів”. Саме цей другий вимір, який сьогодні виходить на перший план, ставить у центр уваги проблему політичного вибору та політичного управління глобальними процесами, покликаного відвернути глобальну цивілізаційну катастрофу. Однак сама по собі наявність вибору між альтернативами є ситуацією ризику. Будучи усвідомленою, вона перетворює те, що вважалось неполітичним, у політичну проблему, потребуючи його політичної рефлексії. Наявність і усвідомлення можливості вибору робить глобальну ситуацію трансформації цивілізації перш за все політичною ситуацією, вимагає політичної оцінки та політичних рішень. В цьому сенсі глобалізація означає зростаючу політизацію світу.
Глобалізація знищила міцні бар’єри, що існували раніше, між класичною політологією, яка вивчала окрему державу, і традиційною наукою про міжнародні відносини, яка займалась аналізом взаємодії держав на міжнародній арені. Дослідження глобалізації призвели до висновку, що всесвіт міжнародних феноменів має не тільки самостійну логіку розвитку, але й очевидний пріоритет стосовно локальних співтовариств, що утворюють його, підпорядковуючи їх поведінку своїм закономірностям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Реферат на тему: ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОЛІТОЛОГІЧНОГО АНАЛІЗУ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок