Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ СТУДЕНТІВ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ

ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ СТУДЕНТІВ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ СТУДЕНТІВ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
 

МИХАЙЛОВ ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 371.124
ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ
СТУДЕНТІВ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ
13.00.07 – теорія і методика виховання
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент
Радул Валерій Вікторович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
завідуючий кафедрою педагогіки, м.Кіровоград.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Гончаренко Семен Устимович,
Інститут педагогіки і психології професійної
освіти АПН України,
головний науковий співробітник, м.Київ;
кандидат педагогічних наук, старший
науковий співробітник
Болгаріна Валентина Сергіївна,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідуюча лабораторією педагогічної
соціології, м. Київ.
Провідна установа: Криворізький державний педагогічний
університет, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України,
м. Кривий Ріг
Захист відбудеться 27 лютого 2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.445.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9 ).
Автореферат розісланий 25 січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Розвиток українського суспільства вимагає не лише здійснення соціально-економічних реформ, а й внесення суттєвих корективів у підготовку майбутніх фахівців, які ці реформи будуть втілювати в життя. Сучасна система підготовки студентів-економістів, зокрема в технікумах, нині є лише фахово спрямованою, що певною мірою виправдано. Але виникає необхідність звернути увагу й на інший бік підготовки студентів-економістів – формування у них особистісних характеристик. Таким якісним утворенням особистості студентів економічного профілю може бути соціальна зрілість.
Під соціальною зрілістю розумітимемо якісний ступінь розвитку особистості в умовах конкретного соціального середовища, який забезпечує творче входження її в різні види культури й сприяє інтенсивному її соціально-професійному зростанню.
Необхідність формування соціально-професійних якостей майбутнього фахівця економічного профілю пояснюється зрослими вимогами як до його фахової підготовленості, так й загальними проблемами, що існують сьогодні в суспільно-гуманітарній сфері:
·
суттєве розширення меж вільного самовизначення та самореалізації особистості;
· функціонування значної кількості нових суб'єктів культурно-ціннісної діяльності.
У цьому зв"язку вивчення соціальної зрілості студентів-економістів пояснюється цілеспрямованістю стимулювання їхнього професійного самовиховання, формування ініціативи, вироблення та розвитку особистісного стилю їхньої наступної професійної діяльності.
Теоретико-методологічною основою формування соціальної зрілості особистості студента економічного профілю виступає категорія цілісності, яку ми розглядаємо через взаємозв'язок його соціальної активності, соціального самовизначення та соціальної відповідальності.
Процес формування соціальної зрілості особистості повинен відображати як об'єктивні закономірності, властиві цьому процесу, так і способи їх поєднання з метою та завданнями виховання особистості студента.
Провідним критерієм соціальної зрілості особистості студента економічного профілю ми виокремлюємо його соціальну активність.
Процес формування соціальної зрілості особистості вчителя детально досліджували Ю.П.Бардін, Є.І.Головаха, Р.Г.Гурова, Л.М.Дениско, М.П.Лебедик, В.В.Радул, Р.І.Хмелюк, П.М.Якобсон та інші.
Проблемами формування різних аспектів соціальної активності особистості займалися К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ СТУДЕНТІВ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОФІЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок