Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИКА ТРАНСЦЕНДЕНТНОГО В СОЦІАЛЬНОМУ БУТТІ ЛЮДИНИ

СЕМАНТИКА ТРАНСЦЕНДЕНТНОГО В СОЦІАЛЬНОМУ БУТТІ ЛЮДИНИ

Назва:
СЕМАНТИКА ТРАНСЦЕНДЕНТНОГО В СОЦІАЛЬНОМУ БУТТІ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,09 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
УДК 124.2+111.11
Карівець Ігор Володимирович
СЕМАНТИКА ТРАНСЦЕНДЕНТНОГО В СОЦІАЛЬНОМУ БУТТІ ЛЮДИНИ
Спеціальність 09.00.03. – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації та здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Львівському національному університеті імені Івана Франка, кафедра філософії
Науковий керівник:
доктор філософських наук, доцент, завідувач
кафедри філософії Львівського національного
університету імені Івана Франка
КАРАСЬ Анатолій Феодосійович
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії
Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка
МОВЧАН Віра Серафимівна
кандидат філософських наук, доцент кафедри культури і соціології
Національного лісотехнічного університету України
КРАВЕЦЬ Микола Степанович
 
Провідна установа: Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Захист відбудеться “ 19 “ жовтня 2005 р. о 15.30 годині на засіданні
Спеціалізованої вченої ради Д.35.051.02 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, гол. корп., філос. ф-т., ауд. 301, тел.
296-41-47
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці
Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5
Автореферат розісланий “ 19 “ вересня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради О.Б. Сінкевич
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається в першу чергу сучасними потребами розглянути людину як цілісну, самодостатню цінність, беручи до уваги численні вияви та виміри її особистості. Домінування у минулому соціоцентризму, наголошування на суспільній, колективній сутності людини призводило до нехтування індивідуальними особливостями і не сприяло розкриттю її природи, як зі сторони виявленої, так і прихованої.
Природа людини безумовно соціальна, але через її самоздійснення та ставлення до Іншого. Перший аспект проблеми, тобто самопізнання людини, вимагає дослідження її внутрішнього світу, пов’язаного з трансцендентністю у значенні можливості подолати межі своєї даності, своє Я. Другий аспект проблеми пов'язаний із самоздійсненням людини як соціальної істоти в міжсуб'єктному світі (світі соціальної комунікації).
Традиційно і в першому, і в другому разі йдеться про одне і те ж, про живий і зацікавлений діалог людини із трансцендентним, абсолютним, тобто із тим, що найчастіше ототожнюють з Богом. Правда, у другому випадку, діалог відбувається "зовнішнім" чином, як самоактуалізація, через вибудовування інтеракцій, коли, слідом за Геґелем, можна стверджувати, що людина – це сукупність її вчинків, а у першому – як пошук свого вищого призначення та покликання.
Антропологічний вимір трансцендентності спрямовує її значення на Іншого як Ти. Інший, як Ти, уможливлює відкриття прихованих вимірів соціального буття людини. Щоб виявити ці приховані виміри і відкрити значення трансцендентного в них, необхідна радикальна, докорінна зміна нашого ставлення до самих себе і до інших людей. Ця зміна означає відмову від натуралістичного, позитивістського погляду на соціальну сферу людини і на саму людину. Натуралістично-позитивістський погляд на соціальну сферу обмежує її фактами економічного та біологічного ґатунку.
В сучасному світі соціальної комунікації його трансцендентні основи або нехтуються, або залишаються прихованими, неактуальними і незрозумілими. Спостерігається поширення формалізованого, утилітарно-практичного спілкування, позбавленого глибини. Засилля поверхової комунікації у соціальній сфері нівелює її значущість для саморозкриття особистості у спілкуванні з іншими. Часто людина усувається від глибинного спілкування, формою якого є діалог. Утилітарно-практичне, формалізоване спілкування сприяє перебільшенню міри формально-правового типу соціальності, в якій кожний індивід розглядається лише у тому вимірі, в якому він рівний будь-якому іншому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СЕМАНТИКА ТРАНСЦЕНДЕНТНОГО В СОЦІАЛЬНОМУ БУТТІ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок