Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМП’ЮТЕРНА ІДЕНТИФІКАЦІЯ ЛЮДИНИ ЗА ЗОБРАЖЕННЯМ ОБЛИЧЧЯ НА ОСНОВІ КОРЕЛЯЦІЙНИХ МЕТОДІВ

КОМП’ЮТЕРНА ІДЕНТИФІКАЦІЯ ЛЮДИНИ ЗА ЗОБРАЖЕННЯМ ОБЛИЧЧЯ НА ОСНОВІ КОРЕЛЯЦІЙНИХ МЕТОДІВ

Назва:
КОМП’ЮТЕРНА ІДЕНТИФІКАЦІЯ ЛЮДИНИ ЗА ЗОБРАЖЕННЯМ ОБЛИЧЧЯ НА ОСНОВІ КОРЕЛЯЦІЙНИХ МЕТОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
Муригін Кирило Валерійович
УДК 004.89, 004.93
КОМП’ЮТЕРНА ІДЕНТИФІКАЦІЯ ЛЮДИНИ
ЗА ЗОБРАЖЕННЯМ ОБЛИЧЧЯ НА ОСНОВІ
КОРЕЛЯЦІЙНИХ МЕТОДІВ
Спеціальність 05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному інституті штучного інтелекту, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | Кандидат фізико-математичних наук, с.н.с. НЮНЬКІН Костянтин Митрофанович
керівник відділу розпізнавання зорових образів Інституту проблем штучного інтелекту МОН та НАН України
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор, СКОБЦОВ Юрій Олександрович, завідувач кафедри автоматизованих систем керування Донецького національного технічного університету;
- кандидат технічних наук, старший науковий співробітник КИЙКО Володимир Михайлович, Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН та МОН України, м. Київ.
Провідна установа – Інститут проблем математичних машин і систем НАН України, відділ нейротехнологій, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “_2_” __грудня__ 2005 року о _11_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.243.01 при Інституті проблем штучного інтелекту МОН та НАН України за адресою: 83050, м. Донецьк, пр. Богдана Хмельницького, 84.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького державного інституту штучного інтелекту за адресою: 83050, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 34-а.
Автореферат розісланий “_2_” _листопада_ 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Полівцев С.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. В останні часи проблеми створення систем штучного інтелекту привертають значну увагу. Основними напрямками досліджень у цій сфері є: створення інтелектуальних робото-технічних систем, моделювання інтелектуальної діяльності людини, створення інтелектуальних комп’ютерних інтерфейсів, розробка методів та програмно–апаратних засобів розпізнавання та синтезу мовних і зорових образів. Значний вклад в розвиток цих напрямків внесли: Васильєв В.І., Винцюк Т.К., Глушков В.М., Згуровський М.З., Коваль В.М., Крак Ю.В., Путятин Є.П., Шабанов-Кушнаренко Ю.П., Шевченко А.І., Шлезингер М.І. та інші. Подальше вивчення проблем, пов’язаних з інтелектуальною діяльністю людини, функціонуванням її свідомості та образним сприйняттям інформації дозволить вийти на новий виток еволюції в комп’ютерній техніці. Вже зараз ряд відомих вітчизняних та зарубіжних вчених зійшлися на думці, що подальшим неминучим етапом в розвитку штучного інтелекту є створення принципово нової ЕОМ, яка базується на принципово нових інформаційних технологіях і системах, що моделюють образне сприйняття світу та образне прийняття рішень. Одним з важливих напрямків досліджень є розробка інтелектуальних систем образного сприйняття зорової інформації, серед яких немаловажне значення мають системи автоматичного аналізу зображень облич людей.
У даний час виявляється все зростаючий інтерес до систем автоматичного визначення особистості людини за зображенням обличчя. Це пов'язано в першу чергу з насущною потребою в створенні безпарольних систем контролю доступу і систем швидкого визначення особистості людини. З технічної точки зору серед усіх біометричних технологій цей напрямок найбільш зручний, тому що не вимагає спеціального обладнання, необхідного, наприклад, для систем, заснованих на аналізі сітківки ока чи відбитків пальців. Незважаючи на простоту, з якою подібну задачу ідентифікації виконує людина, задача автоматичної ідентифікації за зображенням обличчя представляється надзвичайно складною та пов’язаною з глибинними проблемами розпізнавання образів і штучного інтелекту.
У листопаді 2000 року Кабінетом Міністрів України була затверджена Державна науково-технічна програма “Образний комп'ютер”, однією з цілей якої було оснащення комп'ютерів образним сприйняттям зорової інформації, що свідчить про актуальність обраного напрямку досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОМП’ЮТЕРНА ІДЕНТИФІКАЦІЯ ЛЮДИНИ ЗА ЗОБРАЖЕННЯМ ОБЛИЧЧЯ НА ОСНОВІ КОРЕЛЯЦІЙНИХ МЕТОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок