Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ УКРАЇНИ: МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ І УПРАВЛІННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ УКРАЇНИ: МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ І УПРАВЛІННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ УКРАЇНИ: МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ І УПРАВЛІННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,49 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Колосова Юлія Володимирівна
УДК 339 (477)
ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ УКРАЇНИ: МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ
І УПРАВЛІННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2005
Дисертація є рукопис.
Роботу виконано у Донецькому державному університеті економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Дмитриченко Лілія Іванівна,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економічної теорії (м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Семенов Анатолій Григорович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної теорії;
кандидат економічних наук, доцент Костюк Тамара Йосипівна, Українська академія зовнішньої торгівлі Міністерства економіки України і з питань Європейської інтеграції (м. Київ), професор кафедри міжнародної економіки.
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародної економіки.
Захист відбудеться 17 лютого 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.03 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “14” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент С.П.Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Соціально-економічні трансформації в Україні обумовили необхідність розробки цілісної стратегії розвитку держави, що неможливо без детального аналізу усіх сфер економіки, зокрема зовнішньої торгівлі.
Сфера зовнішньої торгівлі завжди цікавила економістів різних країн світу у зв’язку з тим, що вона займає особливе місце у загальній системі світогоспо-дарських зв’язків і опосередковує майже усі види міжнародного співробітництва. Протягом століть економічні погляди щодо цілей і механізмів здійснення зовнішньої торгівлі змінювалися. Це визначено особливостями розвитку економіки і конкретними задачами, які ставили перед собою держава й суб’єкти господарювання на певних історичних відрізках часу. Питання розвитку й функціонування зовнішньої торгівлі досліджували відомі західні вчені – А.Сміт, Д.Рикардо, Ф.Еджуорт, В.Леонтьєв, Б.Олін, Е.Хекшер, Д.Хьюм, Г.Хеберлер та інші.
У сучасній економічній науці проблеми зовнішньої торгівлі представлені вітчизняними вченими – Е.Авдокушиним, І.Бураковським, Л.Дмитриченко, Т.Костюк, А.Кредісовим, Ю.Макогоном, Є.Савельєвим, С.Сутиріним, В.Фомічовим, Т. Циганковою та іншими.
Проте, недостатньо вивченими залишаються питання щодо механізму розвитку і управління зовнішньою торгівлею у трансформаційній економіці, а також щодо характеру впливу зовнішньої торгівлі країни на сталість її соціально-економічної системи та господарське життя взагалі. Таке становище ускладнює розробку оптимальної зовнішньоторговельної політики і оптимальної структури зовнішньої торгівлі України, що залишаються далекими від бажаних. Так, експортна квота товарів у структурі ВВП України знизилася до 42,3 % у 2002 році проти 46,6 % у 2000 році. За цей же час імпортна квота зменшилася до 39,9 проти 44,6%, а зовнішньоторговельна квота відповідно до 41,1 % проти 45,6 %. У структурі експорту найбільшу питому вагу складає експортна квота неблагородних металів і виробів з них (16,8 % у 2002 році проти 4,1 % експортної квоти машинобудування). Отже, ретельно обґрунтована зовнішньоторговельна політика може стати одним із інструментів загальної стратегії України на шляху забезпечення не тільки сталих темпів економічного зростання, але й економічного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ УКРАЇНИ: МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ І УПРАВЛІННЯ В ТРАНСФОРМАЦІЙНІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок