Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОСТСТРУКТУРАЛІЗМ: КРИТИЧНИЙ АНАЛІЗ РЕПРРЕЗЕНТАЦІЇ

ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОСТСТРУКТУРАЛІЗМ: КРИТИЧНИЙ АНАЛІЗ РЕПРРЕЗЕНТАЦІЇ

Назва:
ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОСТСТРУКТУРАЛІЗМ: КРИТИЧНИЙ АНАЛІЗ РЕПРРЕЗЕНТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,31 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЙОСИПЕНКО Оксана Миколаївна
УДК 1(091).3.(44)
ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОСТСТРУКТУРАЛІЗМ:
КРИТИЧНИЙ АНАЛІЗ РЕПРРЕЗЕНТАЦІЇ
Спеціальність: 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник — кандидат філософських наук, доцент
ТРУБЕНКО Анатолій Іванович, Київсь-
кий національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри історії філософії
Офіційні опоненти — доктор філософських наук
ЛЯХ Віталій Васильович,
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди
НАН України, провідний науковий
співробітник,
кандидат філософських наук
КУШАКОВ Вячеслав Юрійович,
Міжнародний фонд “Відродження”,
координатор програм.
Провідна установа — Національний університет "Києво-Могилянська академія", гуманітарний факультет.
Захист відбудеться "21" червня 1999 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
(252017, м.Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул.
Володимирська, 58).
Автореферат розісланий "20" травня 1999 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських
наук, доцент Діденко В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. За останні десятиліття українська філософська думка переживає безпрецедентний в своїй історії процес переосмислення та трансформації. Тривалий час, починаючи з 30-х років XX ст., єдність філософської традиції підтримувалась незалежними від філософії та філософів методами, шляхом примусу з боку політичної влади. Тому з відмовою останньої від контролю над філософським дискурсом, в пострадянській філософії утворився певний вакуум, зумовлений відсутністю політично незаангажованої потреби в філософуванні, яка тільки і може підтримувати філософську традицію. Цю пустку намагаються заповнювати переважно перекладами та некритичним наслідуванням світових філософських джерел. Проте, просте переймання чужорідних традицій не здатне підтримати вітчизняне філософування. Для цього потрібне критичне осмислення світового фі-ло--софського досвіду на основі вітчизняної традиції.
Наведені міркування і стали мотивом того, що дисертант, заці-кавившись філософією французького постструктуралізму обрав жанр історико-філософського дослідження, яке дозволило критично проаналізувати комплекс постструктуралістських ідей в межах віт-чиз-няної академічної філософської традиції, послуживши, цим са-мим, витворенню в останній способів підходу до сучасної за-ру-біжної філософії.
Французький постструктуралізм, як чільний постмодерні-стсь-кий напрямок, є сьогодні однією із найпопулярніших та найре-зо-нансних філософський течій. Поза тим епатажним та поздо-ровому провокаційним потенціалом, якій завжди пробуджує в куль-турі смак до філософування, вона привертає увагу своїм досвідом ви-рі-шення актуальних для української філософії питань. Фран-цузький філософський дискурс традиційно розвивається в межах соціальних та політичних проблем, активно черпає імпульси для сво-го розвитку з духовного життя суспільства. Французький філо-софський дискурс включає досвід мистецького та літературного авангарду, політичної боротьби та наукових досягнень. Цей досвід є важливим для нас з точки зору власного розуміння предмету філософії, її завдань та ролі в житті людини та суспільства. Такої ролі, яка б не дублювала науку чи інші форми самоусвідомлення суспільства, але давала змогу розкрити можливості, закладені в природі самої думки. Приклад філософії французького постструктуралізму в цій справі є показовим. Філософські дослідження тут завжди носять характер міждисциплінарних, вплітаються та використовують досвід суміжних дисциплін, що і дозволяє їм виконати найголовнішу функцію філософії, яка полягає в проблематизації стилю та самих форм мислення, в критичній роботі думки по подоланню сталостей та очевидностей, але не ціною відкидання або руйнування будь-яких ідей або уявлень, а завдяки транс-формаціям кордонів, які покладені думкою в самій же думці і можуть бути зміненими тільки нею самою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОСТСТРУКТУРАЛІЗМ: КРИТИЧНИЙ АНАЛІЗ РЕПРРЕЗЕНТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок