Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделі та алгоритми ієрархічного трасування НВІС з декомпозицією дво- і тривимірного конструктивного простору

Моделі та алгоритми ієрархічного трасування НВІС з декомпозицією дво- і тривимірного конструктивного простору

Назва:
Моделі та алгоритми ієрархічного трасування НВІС з декомпозицією дво- і тривимірного конструктивного простору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,80 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет “Львівська політехніка”
КОРОТЄЄВА ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
 
УДК 621.3.049.77+004.415+004.896
Моделі та алгоритми ієрархічного трасування НВІС
з декомпозицією дво- і тривимірного конструктивного простору
Спеціальність 05.13.12 – системи автоматизації
проектувальних робіт
Автореферат
 
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів-2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі програмного забезпечення Національного університету “Львівська політехніка”
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент Мельник Роман Андрійович,
професор кафедри програмного забезпечення
Національного університету “Львівська політехніка”,
м.Львів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Овсяк Володимир Казимирович
професор кафедри автоматизації та комп’ютерних
технологій Української академії друкарства,
м.Львів;
доктор технічних наук, професор Воробель Роман Антонович
завідувач відділом „Обчислювальні методи і
системи перетворення інформації”
фізико-механічного інституту ім. Г.В.Карпенка
НАН України, м.Львів
Провідна установа: Харківський національний університет радіоелектроніки, м.Харків.
Захист відбудеться „7” лютого 2003р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.052.05 в Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою 79013, м.Львів, вул.Ст.Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою 79013, м.Львів, вул.Професорська, 1.
Автореферат розісланий „3” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Федасюк Д.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Елементною основою сучасних комп’ютерних систем і мікропроцесорів є надвеликі інтегральні схеми (НВІС). Від результатів технічного проектування НВІС залежить якість, надійність, працездатність та собівартість комп’ютерної техніки. Одним з етапів такого проектування є проектування топології з’єднань елементів схем або задача трасування НВІС, яка належить до класу задач експоненціальної складності. Покращення параметрів методів проектування топології з’єднань передбачає зменшення довжини провідників схеми, що впливає на час затримки розповсюдження сигналу, зменшення розмірів областей (ширини каналів) для проведення з’єднань, а відповідно вихідних геометричних розмірів схеми та економічність об’єкту проектування вцілому.
Пошуку ефективних шляхів розв’язування задачі трасування присвячено багато наукових робіт як в Україні, так і за її межами. Зокрема, необхідно відзначити особистий вклад таких вчених як Базилевича Р.П., Петренко А.І., Курейчика В.М., Тетельбаума А.Я., Робінса Г., Тогави Т., Кохуна Дж. та інші. В створених ними школах розроблені ефективні евристичні методи схемотехнічного та технічного проектування компонентів інтегральних схем, які реалізовані в ряді програмних засобів. Актуальними є задачі проектування топології з’єднань інтегральних схем в тривимірному просторі. Використання тривимірної архітектури сприяє зменшенню сумарної довжини з’єднань схем та габаритів об’єктів, що проектуються. Проте неперервне стрімке зростання інтеграції схем, поява нового покоління інтегральних схем – програмованих логічних інтегральних схем (ПЛІС), ставить нові вимоги, які не можуть бути забезпечені відомими математичними засобами і програмними системами. Тому виникає необхідність у розробці нових та вдосконалені відомих підходів підвищення ефективності розв’язку задачі трасування на базі сучасних комп’ютерів. До того ж, розроблені моделі та алгоритми макротрасування можна використовувати для рішення прикладних задач проектування каналів локальних комп’ютерних мереж, планування ліній передачі та зв’язку у промисловості , на транспорті тощо.
Дисертаційна робота присвячена розробці, дослідженню та реалізації моделей, алгоритмів і стратегій керування ними, які направлені на оптимізацію ієрархічного трасування НВІС з декомпозицією дво- та тривимірного простору для зменшення конструктивних ресурсів проектованих пристроїв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Моделі та алгоритми ієрархічного трасування НВІС з декомпозицією дво- і тривимірного конструктивного простору

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок