Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ПАТРІОТИЗМУ СТАРШОКЛАСНИКІВ у позанавчальній виховній діяльності

ФОРМУВАННЯ ПАТРІОТИЗМУ СТАРШОКЛАСНИКІВ у позанавчальній виховній діяльності

Назва:
ФОРМУВАННЯ ПАТРІОТИЗМУ СТАРШОКЛАСНИКІВ у позанавчальній виховній діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,62 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ АПН УКРАЇНИ
Петронговський Роман Рафаїлович
УДК 378 (374.1)
ФОРМУВАННЯ ПАТРІОТИЗМУ
СТАРШОКЛАСНИКІВ у позанавчальній
виховній діяльності
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Житомирському державному педагогічному університеті
імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор Левківський Михайло Васильович, Житомирський державний педагогічний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри педагогіки. | Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор, дійсний член АПН України Зязюн Іван Андрійович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, директор;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Чорна Катерина Іванівна, лабораторія морально-етичного виховання Інституту проблем виховання АПН України, завідувач. |
Провідна установа:
Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль. | Захист відбудеться 24 вересня 2002 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України, 04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9.
З дисертацією можна познайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України, 04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9.
Автореферат розісланий "16" серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі національно-духовного відродження України все більшої гостроти набуває проблема формування в підростаючого покоління почуття любові до Батьківщини, відданості справі зміцнення державності, активної соціальної позиції.
У Державній національній програмі “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), Законах України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Концепції виховання особистості в умовах розвитку української державності”, “Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності” як стратегічні визначаються завдання виховання в особистості любові до Батьківщини, усвідомлення нею свого громадянського обов’язку на основі національних і загальнолюдських духовних цінностей, утвердження якостей громадянина-патріота України як світоглядного чинника розвитку культурного і творчого потенціалу нашого народу.
Зазначимо, що проблема патріотизму, сутності патріотичної свідомості, любові до Батьківщини знайшла своє відображення у вітчизняній (В.Бичко, І.Надольний, Л.Сохань, І.Стогній, О.Забужко, В.Шинкарук та ін.) і зарубіжній (І.Кант, К.Роджерс, Е.Фромм та ін.) філософії. Для нас у контексті обраної теми важливими є положення про взаємозалежність людини і суспільства, про дієвий прояв патріотизму індивідом у діяльності та спілкуванні.
Серед класиків педагогічної науки до цієї проблеми зверталися Я.Коменський, Г.Сковорода, К.Ушинський, О.Духнович, А. Дістервег, Г.Ващенко, І.Огієнко, С.Русова, Дж.Дьюї, А.Макаренко, Я.Корчак, В.Сухомлинський та ін. Зокрема, К.Ушинський вперше обґрунтував поняття “малої батьківщини” й окреслив стратегічний напрям його формування шляхом запровадження батьківщинознавства як навчального предмета в початковій школі. В.Сухомлинський у 60-ті рр. XX ст. досить глибоко розкрив сутність патріотичних почуттів учнів загальноосвітньої школи як складників їх духовності.
У вітчизняній педагогіці проблеми патріотизму школярів досліджували М.Баранець, М.Башмет, А.Бондар, В.Бондар, О.Захаренко, І.Зязюн, А.Дем’янчук, О.Мороз, В.Новосельський, М.Терентій, І.Ткаченко, О.Рудницька, В.Фарфоровський, Т.Шашло, М.Шкіль, М.Ярмаченко та ін.
В останні роки з проблеми патріотизму школярів, формування його в учнів загальноосвітньої школи захищено ряд дисертаційних робіт (В.Гуменюк, В.Каюков, В.Кіндрат, В.Коваль, М.Павленко). Актуальним у цьому зв’язку є дослідження В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ПАТРІОТИЗМУ СТАРШОКЛАСНИКІВ у позанавчальній виховній діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок