Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ І СТРУКТУРА АЛЮМІНИЄВИХ СПЛАВІВ З МАГНІЄМ, КРЕМНІЄМ ТА ГЕРМАНІЄМ

Загрузка...

ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ І СТРУКТУРА АЛЮМІНИЄВИХ СПЛАВІВ З МАГНІЄМ, КРЕМНІЄМ ТА ГЕРМАНІЄМ / сторінка 5

Назва:
ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ І СТРУКТУРА АЛЮМІНИЄВИХ СПЛАВІВ З МАГНІЄМ, КРЕМНІЄМ ТА ГЕРМАНІЄМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,06 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Температура (а) та координата (б) перевальної точки ео в залежності від співвідношення концентрацій германію та кремнію в чотирьохкомпонентній системі Al-Mg-Si-Ge.
Мікроструктурні дослідження встановили, що евтектичні сплави Al+Mg2Si відносяться до класу грановано-неогранованих евтектик. Ріст евтектичної колонії цих сплавів починається з утворення і росту огранованого кристалу Mg2Si, з вершин та ребер якого з'являються відростки, з яких потім розвивається власне евтектична колонія, що являє собою бікристальне утворення з волокон і пластин Mg2Si, регулярним способом розміщених в алюмінієвій матриці сплавів (мал.7).
Mал.6. Температурно-концентраційні умови протікання моноваріантного евтектичного перетворення LAl + Mg2Si:
а) проекція лінії евтектичного перетворення L-Al + Mg2Si на площину концентраційного трикутника Al - Mg - Si (суцільна лінія - результати розрахунку, пунктирна лінія - лінія, побудована по експериментальних даних; - склади досліджуваних сплавів):1 - стехіометричний розріз Al - Mg2Si; 2 - квазібінарний розріз (Al +2.14 ат. %Mg) - Mg2Si; 3 - проекція двофазної області (Al + Mg2Si) при швидкості охолодження <1град/хвл; 4 - проекція області литих сплавів із двофазною Al + Mg2Si структурою;
б) температури початку (Тп.пл) і кінця плавлення (Тк.пл) сплавів, склади яких належать лінії моноваріантного евтектичного перетворення LAl+Mg2Si.
Відхилення складів евтектичних сплавів від точки ео як в одну, так і в іншу сторону уздовж лінії моноваріантного евтектичного перетворення L-Al + Mg2Si супроводжується зниженням температури та збільшенням температурного інтервалу плавлення. При цьому двофазна евтектична структура Al+Mg2Si зберігається у межах деякої області (мал.6а). Поза межами цієї області у структурі сплавів з'являється або потрійна евтектика L-Al + Mg2Si + Si (мал.7 д) з температурою плавлення 555С (при зменшенні відношення CMg/CSi), або потрійна евтектика L-Al + Mg2Si + Al3Mg2 (мал.7 г) з температурою плавлення 448C (при збільшенні відношення CMg/CSi).
Межі двофазної області уздовж лінії моноваріантного евтектичного перетворення L-Al + Mg2Si, визначені експериментально(CMg/CSi від 2.3 до 8.1; мал.6а), співпадають з теоретично розрахованими (CMg/CSi від 1.9 до 8.1; мал.2), якщо швидкість охолодження сплаву в інтервалі температур 591-448C не перевищує 1град./хвил. Із збільшенням швидкості охолодження (литво у мідну форму) двофазна область звужується до меж CMg/CSi від 2.4 до 3.0 (мал. 6а,б) внаслідок ліквації.
Мал. 7. Структури сплавів системи Al – Mg – Si:
a) (-Al + Mg2Si); б) (-Al + Mg2Si)+(-Al); в) (-Al + Mg2Si)+( Mg2Si); г) (-Al + Mg2Si)+ (-Al + Mg2Si + Al3Mg2); д) (-Al + Mg2Si)+ (-Al + Mg2Si + Si); е) евтектичний (-Al + Mg2Si) сплав після легування.
Порівняння результатів термодинамічного розрахунку і експериментального дослідження фазових рівноваг в системі сплавів Al-Mg-Si показало, що розвинутий метод побудови діаграм стану багатокомпонентних систем на основі алюмінію дає можливість одержати не тільки якісний, а значною мірою і кількісний прогноз фазових рівноваг.
Базуючись на результатах виконаних досліджень запропоновано концентраційні інтервали складів сплавів, які можуть бути основою для розробки нових конструкційних матеріалів.
У п'ятому розділі розглянутий конкретний приклад конструювання сплаву на основі системи Al-Mg-Si, призначеного для роботи в області середніх (до 100С) температур, і вивчені механічні властивості цього сплаву.
За основу був обраний сплав складу 9.42 ат. % Mg +3.76 ат.% Si (CMg/CSi=2.5; фігуративна точка складу належить квазібінарному перетину -Al - Mg2Si), що містить незначну кількість первинних дендритів алюмінієвого твердого розчину при усіх швидкостях кристалізації. Такий вибір обумовлений тим, що для одержання необхідного комплексу фізико-механічних властивостей у сплав, як правило, потрібно додатково вводити ряд легуючих елементів. Це може привести до зміни складу евтектики і появі в структурі сплавів первинних кристалів силіцидної фази, що супроводжується погіршенням пластичності та міцності матеріалу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ І СТРУКТУРА АЛЮМІНИЄВИХ СПЛАВІВ З МАГНІЄМ, КРЕМНІЄМ ТА ГЕРМАНІЄМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок