Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ І СТРУКТУРА АЛЮМІНИЄВИХ СПЛАВІВ З МАГНІЄМ, КРЕМНІЄМ ТА ГЕРМАНІЄМ

ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ І СТРУКТУРА АЛЮМІНИЄВИХ СПЛАВІВ З МАГНІЄМ, КРЕМНІЄМ ТА ГЕРМАНІЄМ / сторінка 6

Назва:
ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ І СТРУКТУРА АЛЮМІНИЄВИХ СПЛАВІВ З МАГНІЄМ, КРЕМНІЄМ ТА ГЕРМАНІЄМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,06 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 

Міцність сплавів із структурою Al+Mg2Si, призначених для роботи в області середніх температур може бути підвищена шляхом дисперсійного зміцнення алюмінієвої матриці сплавів. Оскільки двофазний (Al+Mg2Si) базовий сплав містить надлишкову кількість магнію у твердому розчині (1.88ат. %), то для дисперсійного зміцнення матриці можна використати легування цинком, який часто використовується для дисперсійного зміцнення алюмінієвих сплавів, що містять магний. З цією ціллю базовий сплав легували цинком у кількостях до 2.56 ат.%. Крім того, сплав вміщував малі добавки Cr, Mn, Ti, Cu і Zr, сумарна кількість котрих, не перевищувала 1 ат. %.
Дослідження, проведені з використанням металографічного і термічного аналізів, показали, що комплексне легування сплаву базового складу в указаних межах не змінювало його двофазну евтектичну структуру, а температура евтектичного перетворення LAl+Mg2Si знижувалась від 597С (у нелегованому сплаві) до 575С у сплаві, що містив 2.56 ат.% (6 ваг.%) цинку і, відповідно, інтервал плавлення цих сплавів зростав до 15. Типова структура таких сплавів подана на мал. 7е. Як видно, легування не змінює пластинчасто-волокнисту морфологію евтектичної колонії.
Для формування дисперсних, когерентних матриці цинкових фаз, зразки гартували у воду від 440C, а потім піддавали старінню при 120С протягом 20 годин. Ефект термічної обробки сплавів, що визначався як різниця твердості сплавів до і після обробки, зростав із збільшенням вмісту цинку.
Легований сплав, що вміщував 2.56ат% цинку, після термічної обробки, мав середні значення межі плинності (0.2), межі міцності (B) і відносного видовження (), які становили 420 МПа, 475 МПа і 1.2%, відповідно.
ВИСНОВКИ
У дисертації в рамках моделі регулярних розчинів проведений термодинамічний аналіз фазових рівноваг у сплавах алюмінію з магнієм, кремнієм, германієм, який дозволив встановити концентраційно-температурні умови формування двофазних евтектичних структур Al+Mg2(SixGe1-x). Основні результати роботи можна сформулювати наступним чином.
1.
Розвинуто метод термодинамічного розрахунку фазових рівноваг у трьох- і чотирьохкомпонентних системах сплавів, в якому необхідні для розрахунку параметри взаємодії атомів у твердих розчинах і сполуках визначаються з використанням вже відомих діаграм граничних подвійних систем. Запропонована база даних термодинамічних параметрів, яка дозволяє адекватно описати фазові рівноваги в алюмінієвих сплавах із магнієм, кремнієм і германієм.
2.
З використанням даного метода побудовані фрагменти діаграм стану потрійних систем Al-Mg-Si, Al-Mg-Ge і четверної системи Al-Mg-Si-Ge.
3.
Встановлена нова особливість діаграм стану систем Al-Mg-Si і Al-Mg-Ge, пов'язана з незбігом квазібінарних перетинів Al - Mg2Si і Al - Mg2Ge з відповідними стехіометричними розрізами. Показано, що цей незбіг є наслідком асиметрії поверхні ліквідус LAl щодо стехіометричних розрізів і обумовлений різною розчинністю компонентів в алюмінієвому розплаві. Ця особливість має загальний характер і може бути очікувана в системах сплавів, в яких існує квазібінарний розріз між інтерметалідом та металевим твердим розчином і розчинність компонентів у розплаві металу-основи помітно відрізняється.
4.
Теоретично і експериментально уточнене положення лінії моноваріантного евтектичного перетворення LAl+Mg2Si у потрійній системі сплавів Al-Mg-Si і визначені температурно-концентраційні умови його протікання. Визначено склад евтектичного сплаву (-Al+Mg2Si), що має максимальну температуру плавлення (Тmax=597C) і нульовий температурний інтервал плавлення.
5.
Встановлено межі області сплавів системи Al-Mg-Si, у яких при кристалізації з рідкого стану утворюється двофазна регулярна структура (Al+Mg2Si). Показано, що ця область не містить стехіометричний розріз Al-Mg2Si і в структурі литих сплавів, склади яких належать до стехіометричного розрізу, присутня легкоплавка потрійна евтектика (Al+Mg2Si+Si).
6.
Встановлено, що структура евтектичних (Al+Mg2Si) сплавів зберігається при легуванні цинком до 2.56 ат.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ І СТРУКТУРА АЛЮМІНИЄВИХ СПЛАВІВ З МАГНІЄМ, КРЕМНІЄМ ТА ГЕРМАНІЄМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок