Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ І СТРУКТУРА АЛЮМІНИЄВИХ СПЛАВІВ З МАГНІЄМ, КРЕМНІЄМ ТА ГЕРМАНІЄМ

Загрузка...

ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ І СТРУКТУРА АЛЮМІНИЄВИХ СПЛАВІВ З МАГНІЄМ, КРЕМНІЄМ ТА ГЕРМАНІЄМ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ І СТРУКТУРА АЛЮМІНИЄВИХ СПЛАВІВ З МАГНІЄМ, КРЕМНІЄМ ТА ГЕРМАНІЄМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,06 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. КУРДЮМОВА
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
СУЛЬЖЕНКО Ольга Валеріївна
УДК 536;669.715
ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ І СТРУКТУРА АЛЮМІНИЄВИХ СПЛАВІВ З МАГНІЄМ, КРЕМНІЄМ ТА ГЕРМАНІЄМ
01.04.13 - фізика металів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова
НАН України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Барабаш Олег Маркович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова
НАН України, завідувач лабораторією
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук Іванченко Володимир Григорович, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, завідувач відділу
доктор фізико-математичних наук, професор Платков Валерій Якович, Харківський державний економічний університет, завідувач кафедри
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича, відділ фізики міцності та пластичності матеріалів, НАН України, м. Київ
Захист відбудеться -червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.168.01 при Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03680, Київ-142, пр. Вернадського, 36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03680, Київ-142,
пр. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий 26 травня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради, доктор фізико-математичних наук________________ ПІЩАК В.К.
З А Г А Л Ь Н А Х А Р А К Т Е Р И С Т И К А Р О Б О Т И
Актуальність теми. Діаграми стану являють собою основу, на якій базується створення нових конструкційних і функціональних матеріалів з різноманітними сполученнями властивостей.
Труднощі експериментальної побудови діаграм фазових рівноваг швидко збільшуються з переходом від бінарних систем до систем з трьома і більшим числом компонентів.
В цьому зв'язку представляє інтерес розвиток методів термодинамічних розрахунків фазових рівноваг в багатокомпонентних системах, заснованих на фізичних модельних уявленнях про рідкі та тверді розчини, упорядковані фази і сполуки. Важливе місце в таких методах займає оцінка термодинамічних властивостей компонентів і параметрів взаємодії атомів у розчинах та сполуках.
Значна частина дисертаційної роботи присвячена розвитку метода побудови діаграм стану і термодинамічному аналізу фазових рівноваг у системах на основі алюмінію з магнієм, кремнієм і германієм.
Сплави на основі цих систем можуть мати практичний інтерес. Так відомо, що алюмінієві сплави, які застосовуються у виробництві двигунів внутрішнього згоряння і призначені для довгострокової роботи в умовах механічного і теплового навантаження, повинні мати високу міцність і задовольняти вимозі якісного заповнення форми при литті деталей. Таким вимогам відповідають евтектичні сплави, які становлять основу трьох великих груп алюмінієвих сплавів, які застосовуються у машинобудуванні.
Це група силумінів на основі подвійної евтектичної системи Al-Si; група магналіїв на основі системи Al-Mg і група сплавів потрійної системи Al-Mg-Si, склади яких лежать в області стехіометричного перетину Al - Mg2Si, а сумарний вміст магнію і кремнію не перевищує 3.5 мас.%.
Ведеться інтенсивна дослідницька робота, спрямована до подальшого удосконалювання складів цих сплавів, технології їх виробництва і термічної обробки (у першу чергу в США, Англії, Норвегії), що приносить певні успіхи.
Водночас представляється можливим досягти більш значного поліпшення властивостей (насамперед підвищення робочої температури) сплавів шляхом переходу до потрійних і четверних систем, в яких існують області квазібінарних фазових рівноваг алюмінієвих твердих розчинів з інтерметалідними фазами з високою температурою плавлення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася відповідно до держбюджетної теми: "Вивчення закономірностей формування орієнтованих структур при спрямованої кристалізації багатокомпонентних евтектичних сплавів на основі нікелю та алюмінію" (номер державної реєстрації 0197U0009240).
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: ТЕРМОДИНАМІЧНИЙ АНАЛІЗ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ І СТРУКТУРА АЛЮМІНИЄВИХ СПЛАВІВ З МАГНІЄМ, КРЕМНІЄМ ТА ГЕРМАНІЄМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок