Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ДОРОБКИ ЗАПАСІВ АНТРАЦИТОВИХ ШАХТ

ОБҐРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ДОРОБКИ ЗАПАСІВ АНТРАЦИТОВИХ ШАХТ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ДОРОБКИ ЗАПАСІВ АНТРАЦИТОВИХ ШАХТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,06 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Саллі Сергій Володимирович
УДК 622.272.8: 658.011.4
ОБҐРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ДОРОБКИ ЗАПАСІВ АНТРАЦИТОВИХ ШАХТ
Спеціальність: 05.15.02 - Підземна розробка родовищ корисних копалин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі підземної розробки родовищ Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Бондаренко Володимир Ілліч,
завідувач кафедри підземної розробки
родовищ Національного гірничого
університету Міністерства освіти і науки
України (м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ширін Леонід Никифорович,
завідувач кафедри транспортних систем
і технологій Національного гірничого
університету Міністерства освіти і науки
України (м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук,
Куклін Володимир Юрійович
міський голова м.Павлограда.
 
Захист відбудеться “ 21 ” грудня 2007р. о “1200” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою 49005 м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19, тел.(0562)47-24-11
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України
Автореферат розісланий “ 19 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03,
кандидат технічних наук, доцент В.І.Тимощук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відповідно до нової Стратегії розвитку вугільної промисловості основним завданням реструктуризації шахтного фонду є створення механізму стимулювання підтримки потужності шахт, збільшення концентрації гірничих робіт з використанням видобувного обладнання високого технічного рівня, створеного й успішно функціонуючого в Україні.
У той же час в Україні є значна група шахт із обмеженими потужностями через недостатню забезпеченість промисловими запасами або через технологічні фактори, що стримують ріст видобутку, але які за умови реконструкції шахт можна перебороти. Ці шахти при середній виробничій потужності 1000 т/добу в найближчі 10-20 років ще будуть відігравати помітну роль у функціонуванні галузі. Ступінь збитковості цих шахт буде залежати від можливості мінімізувати витрати на видобуток, підвищення концентрації робіт до рівня “ шахта-лава”.
На при кінці минулого століття вітчизняними вченими були розроблені методики кількісної оцінки параметрів вугільних шахт на основі математичного моделювання. Однак саме зараз моделювання варіантів перспективного календарного планування розвитку гірничих робіт має більшу привабливість, тому що за вмілого сполучення технічних параметрів підготовки й відпрацювання запасів шахт гарантується ефективність вуглевидобутку.
Вугільні шахти абсолютно індивідуальні, тому досягнення одного і того ж результату пов'язане з виконанням різних комплексів робіт, які потребують певні капітальні вкладення і впливають на собівартість видобутку. Але і в межах конкретної шахти досягнення однієї і тієї ж мети, наприклад, збільшення обсягів видобутку може бути здійснене різними шляхами – збільшенням кількості очисних вибоїв або збільшенням навантаження на очисний вибій при збереженні і навіть зменшенні їх числа.
За відсутності належного рівня надійності такої системи як “шахта з даним станом ланок” не можливо досягти бажаних показників, і, в окремих випадках, це пов'язано з невиправдано збільшеними капітальними витратами на відтворення очисної лінії, надмірним резервуванням введення нових лав з низьким рівнем видобутку. Із збільшенням глибини гірничих робіт на шахтах Донбасу капітальні вкладення на просте відтворення (підготовка нових горизонтів без збільшення виробничої потужності) зростають разом з ускладненням гірничо-геологічних умов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ ДОРОБКИ ЗАПАСІВ АНТРАЦИТОВИХ ШАХТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок