Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ ЗДАТНОСТІ ДО ПІДПРИЄМНИЦТВА У ВИПУСКНИКІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ ЗДАТНОСТІ ДО ПІДПРИЄМНИЦТВА У ВИПУСКНИКІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ ЗДАТНОСТІ ДО ПІДПРИЄМНИЦТВА У ВИПУСКНИКІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,35 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ДОБРЕНКО ІННА АНАТОЛІЇВНА
УДК 159.922: 373.61 „375”: 377.1
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ ЗДАТНОСТІ ДО ПІДПРИЄМНИЦТВА У ВИПУСКНИКІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
 
19.00.07 – „Педагогічна та вікова психологія”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти Академії педагогічних наук України, м. Київ.
Науковий керівник: | доктор психологічних наук, професор Побірченко Неоніла Антонівна,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділу психології профорієнтації.
Офіційні опоненти: |
дійсний член АПН України,
доктор психологічних наук, професор
Бех Іван Дмитрович,
Інститут проблем виховання
АПН України, м. Київ,
директор;
кандидат психологічних наук
Ігнатович Олена Михайлівна,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник.
Провідна установа: |
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, кафедра психології, м. Київ.
Захист відбудеться “7” квітня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.451.02 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
Автореферат розісланий “____” березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.О.Помиткін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність і доцільність дослідження. Розвиток ринкових відносин в Україні зумовлює підвищення вимог до професійної підготовки робітничих кадрів. Разом з тим у соціально-економічній сфері держави складається парадоксальна ситуація, що характеризується, з одного боку, гострим дефіцитом робітничих кадрів, а з іншого – зростаючим безробіттям серед працівників робітничих професій.
Однією з головних причин означеної проблеми слід вважати непідготовленість випускників професійно-технічних навчальних закладів до працевлаштування в ринкових умовах, що визначається, зокрема, недостатнім рівнем розвитку їх здатності до підприємництва. Здатність до підприємництва є однією з важливих особистісних якостей сучасного професіонала, а її розвиток вимагає відповідного психолого-педагогічного забезпечення у процесі професійної підготовки учнів ПТНЗ.
Теоретико-методологічні підходи та концептуальні ідеї щодо розвитку здатності до підприємництва у випускників ПТНЗ висвітлено у працях І.Д.Беха, Д.О.Закатнова, І.А.Зязюна, О.М.Ігнатович, Н.І.Литвинової, Н.Г.Ничкало, Л.Е.Орбан-Лембрик, П.С.Перепелиці, Н.А.Побірченко, В.В.Рибалки, Б.О.Федоришина, С.В.Чистякової та ін.
Аналіз наукової літератури свідчить про те, що більшість дослідників, які здійснювали експериментальне вивчення структури здатності учнівської молоді до підприємництва, пропонували вирішення проблеми її розвитку на основі удосконалення дидактичних принципів трудової та професійної підготовки молоді на всіх етапах навчання. Серед головних професійно-діяльнісних властивостей особистості, необхідних для орієнтації у різноманітних ситуаціях ринкових відносин, визначено активність, ініціативність, відповідальність, самостійність, творчість, дисциплінованість тощо. Актуальною також вважається потреба розвитку у випускників професійно-технічних навчальних закладів здатності оволодівати новими технологіями, способами пошуку та користування інформацією про ринок праці тощо. Серед провідних індивідуальних властивостей, притаманних майбутньому підприємцю, М.П.Лукашевич, О.В.Киричук, Н.А.Побірченко, Ю.М.Швалб визначають самостійність мислення, самоорганізованість, впевненість, компромісність, вільне спілкування, емоційно-вольову саморегуляцію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ ЗДАТНОСТІ ДО ПІДПРИЄМНИЦТВА У ВИПУСКНИКІВ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок