Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-БІОХІМІЧНІ АСПЕКТИ ПЕРЕБІГУ ГОСТРОГО ТА ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ МЕТАБОЛІЗМУ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ

КЛІНІКО-БІОХІМІЧНІ АСПЕКТИ ПЕРЕБІГУ ГОСТРОГО ТА ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ МЕТАБОЛІЗМУ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ

Назва:
КЛІНІКО-БІОХІМІЧНІ АСПЕКТИ ПЕРЕБІГУ ГОСТРОГО ТА ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ МЕТАБОЛІЗМУ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
КУШНІРЕНКО СТЕЛЛА ВІКТОРІВНА
УДК: 616.61-002.3-053.2/.5-008.9-07
КЛІНІКО-БІОХІМІЧНІ АСПЕКТИ ПЕРЕБІГУ
ГОСТРОГО ТА ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ
ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ МЕТАБОЛІЗМУ
У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ
14.01.10 - Педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук

Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
ІВАНОВ Дмитро Дмитрович,
Київська медична академія післядипломної
освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України,
професор кафедри нефрології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
МАЙДАННИК Віталій Григорович,
Національний медичний університет
ім.О.О. Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри педіатрії №4;
доктор медичних наук, професор,
БАГДАСАРОВА Інгретта Вартанівна,
Інститут нефрології АМН України,
завідуюча відділом дитячої нефрології.
Провідна установа: Харківський державний медичний університет
МОЗ України, кафедра факультетської педіатрії.
Захист дисертації відбудеться “ 20 “ травня 2003 року о “15.00“ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий “10“ квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пієлонефрит (ПН) - одне з найпоширеніших захворювань людини. За частотою він займає друге місце після гострої респіраторної інфекції і перше - серед захворювань нирок (Л.А. Пиріг, 1995). За матеріалами первинного звертання частота ПН складає 5 на 1000 дитячого населення, а у випадках верифікації діагнозу у спеціалізованих нефрологічних відділеннях реєстрація захворювання різко зростає і коливається від 7,3 до 27,5 на 1000 дитячого населення (Е.В. Прохоров і співавт., 1998).
В останні роки в розвитку і у ряді випадків прогресуванні ПН велике значення приділяється процесу перекисного окислення ліпідів (ПОЛ), оскільки підсилювання процесів ліпопероксидації при інфекційно-запальних захворюваннях нирок спричиняє порушення ряду життєво важливих біохімічних процесів, що викликає зміну ліпідного, фосфоліпідного і жирнокислотного спектру клітинних мембран, пригнічення окислювального фосфорилювання і зниження енергетичного потенціалу клітин (В.Г. Майданник, 1996; Г.Г. Нікуліна, 1997; І. Frank, 1997; S. Klahr, 1997).
Отримані дані відносно активності процесу ПОЛ сприяли розширенню уявлень про патогенез ПН. Більш того деякими авторами було встановлено, що біохімічні порушення у крові та сечі корелюють з важкістю патологічного процесу при ПН і на їх підставі можна діагностувати клінічні стадії гострого запалення (О.Ф. Возіанов і співавт., 1997; Ю.В. Бухалов, 2000). В той же час особливості функціонування систем вільнорадикального окислення (ВРО) та ПОЛ в залежності від віку хворих на ПН у доступній нам літературі виявлено не було, що обумовлює необхідність подальшого дослідження механізмів порушення ВРО та процесу ПОЛ при ПН у дітей з урахуванням вікових особливостей.
Дезорганізація структури клітинних мембран в свою чергу впливає на вираженість клінічних проявів ПН (А.Д. Петрушина, 1999). Відомо, що клінічна картина ПН характеризується наявністю синдрому інтоксикації з переважанням тих, чи інших ознак в залежності від віку хворих (А.В. Папаян, Н.Д. Савєнкова, 1997; А. Hoberman, Е. Wald, 1997). Ступінь вираженості інтоксикаційного синдрому, важкість урообструкції і тривалість ПН визначають окрім етіотропного антибактеріального лікування необхідність проведення дезінтоксикаційної терапії, спрямованої на збереження хімічного гомеостазу і стимуляцію або додаткову підтримку роботи загальної системи природної детоксикації організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІКО-БІОХІМІЧНІ АСПЕКТИ ПЕРЕБІГУ ГОСТРОГО ТА ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ ТА КОРЕКЦІЯ ПОРУШЕНЬ МЕТАБОЛІЗМУ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок