Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Демогеографічний розвиток гірських районів Українських Карпат

Демогеографічний розвиток гірських районів Українських Карпат

Назва:
Демогеографічний розвиток гірських районів Українських Карпат
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,48 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Паньків
Наталія Мирославівна
УДК 911.3:314(477.8)
Демогеографічний розвиток гірських районів
Українських Карпат
11.00.02 економічна і соціальна географія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі географії України Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор географічних наук, професор
Заставний Федір Дмитрович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри географії України
Офіційні опоненти доктор географічних наук, професор
Заставецька Ольга Володимирівна,
Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри географії України
доктор економічних наук, професор
Романюк Михайло Дмитрович,
Прикарпатський державний університет
імені Василя Стефаника,
завідувач кафедри економічної теорії
Провідна установа Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
кафедра географії України і картографії
Захист відбудеться 29 березня 2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41, ауд. 26.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 28 лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук Волошин І.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Погіршення демографічної ситуації спостерігається нині майже в усіх промислово розвинених країнах світу. В останні десятиріччя демографічні процеси в Україні характеризуються неухильним зменшенням природного приросту населення. Погіршення демографічної ситуації посилюється перевищенням еміграції над іміграцією населення. Все це призвело до того, що в останні роки Україна має чи не найгірші в світі демографічні показники. З першої половини 90-х років ХХ століття в нашій державі чисельність населення скоротилася на 2,9 млн. осіб або на 6%.
На цьому загальному негативному демографічному тлі особливо актуальним є вивчення проблем демогеографічного розвитку гірських районів Українських Карпат, які вирізняються помітно кращими показниками народжуваності, позитивними значеннями природного приросту, стаціонарним типом статево-вікової структури (в окремих районах – прогресивним) населення. Дисертаційне дослідження охоплює територію двадцяти адміністративних районів чотирьох областей (Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької) і займає гірську частину Українських Карпат. Вивчення цієї території дає змогу глибше зрозуміти ті зміни, що відбуваються в демографічній ситуації інших регіонів України, розробити систему заходів, спрямованих на більш результативне територіальне управління демографічним розвитком. Проте тут також спостерігається поступове зниження природного приросту населення, зростання міграційної рухливості, хоч цей процес не має таких від’ємних демографічних наслідків, як в інших регіонах України. Недостатня вивченість просторових особливостей демогеографічних процесів знижує ефективність державної демографічної політики. У зв’язку з цим науковий інтерес становить вивчення впливу регіональних особливостей еволюції демографічної структури населення на демографічні процеси у державі. З наукової і практичної точок зору актуальним є дослідження демогеографічного розвитку гірських районів Українських Карпат – регіону із традиційно сформованою демоструктурою, визначальними рисами якої є висока народжуваність та значно вищий, ніж в цілому в Україні природний приріст населення.
У більшості досліджень з питань народонаселення Українських Карпат переважає аналіз загальних або окремих питань: демографічної ситуації, міського чи сільського розселення, його міграційних переміщень тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Демогеографічний розвиток гірських районів Українських Карпат

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок