Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТИПОЛОГІЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ САМОКОНСТИТУЮВАННЯ СУБ'ЄКТА

ТИПОЛОГІЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ САМОКОНСТИТУЮВАННЯ СУБ'ЄКТА

Назва:
ТИПОЛОГІЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ САМОКОНСТИТУЮВАННЯ СУБ'ЄКТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,52 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Південноукраїнський державний педагогічний університет
імені К. Д. Ушинського (м. Одеса)
МАРиЧЕВА Анастасія Вікторівна
УДК 159. 923.2
ТИПОЛОГІЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ
САМОКОНСТИТУЮВАННЯ СУБ'ЄКТА
19.00.01 - загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Таврійському національному університеті імені В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор психологічних наук, професор Каліна Надія Федорівна, Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського, завідувач кафедрою глибинної психології та психотерапії.
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Татенко Віталій Олександрович, головний науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології АПН України (м. Київ);
кандидат психологічних наук Сергєєва Алла Володимирівна, Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського (м. Одеса), доцент кафедри загальної та диференціальної психології.
Провідна установа: |
Інститут психології АПН України ім. Г.С. Костюка, м. Київ. |
Захист відбудеться “ 17 " грудня 2005 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.03. у Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського (м.Одеса) за адресою:
65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського (м.Одеса) за адресою:
65008, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “ 12 " листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Цибух Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Частота звертання різних напрямків психологічної науки до терміну суб’єктність дозволяє говорити про формування особливого напряму, в просторі якого феномени культури, політики, психології, історії, мистецтва, мовознавства послідовно апелюють до самототожності індивіда. Дотепер феномени, що відносяться до поля суб’єктності, залишаються не більше ніж термінами, що вказують на існування в суб'єкті деякого ядра, завдяки якому він одержує свою якісну особисту своєрідність, що відрізняє його від інших людей. Питання становлення і розвитку суб’єктності, які виступають як один з багатообіцяючих дослідницьких пріоритетів сучасної вітчизняної і зарубіжної глибинної психології, розглядаються як в класичних, так і некласичних типах наукової раціональності, що пояснюється впливом на психологічну науку ідей екзистенціальної і постмодерністської філософії, який дедалі посилюється. Так, дослідження, які стали доступними в даний час, проведені в руслі екзистенціального підходу до сучасної психологічної антропології М. Хайдеггером, Ж. П. Сартром, Л. Бінсвангером; у руслі Его-психології А. Фрейд, О. Кернбергом; у теорії об'єктних відносин М. Кляйн, М. Балінтом, Х. Кохутом; у руслі структурно-аналітичної і постмодерністської парадигм Ж. Лаканом, Р. Самюелзом, Ж. Дельозом, Ф. Гваттарі, а також багатьма іншими авторами, взаємозбагачуються традицією вітчизняної психології суб'єкта, сформованою працями В. А. Татенка, Т.М. Титаренко і доповненою науковими працями А. Ф. Бондаренка, Л. Ф. Бурлачука, Е. А. Донченко, Н.Ф. Каліної, С.Д. Максименка, О.Я. Чебикіна, Н.В. Чепельової і ін.
Практична діяльність глибинного психолога потребує надійного інструментарію, за допомогою якого відбувається адекватна діагностика проблем і труднощів психологічного характеру, зумовлених специфічними особливостями суб’єктності індивіда. Таким чином, наступною складовою актуальності даного дослідження, заснованою на необхідності експлікувати типологічні особливості функціонування психологічних механізмів самоконституювання суб'єкта, є необхідність збагачення психологічного інструментарію розробкою теоретичних і практичних нововведень для консультативної і психотерапевтичної практики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТИПОЛОГІЯ ПСИХОЛОГІЧНИХ МЕХАНІЗМІВ САМОКОНСТИТУЮВАННЯ СУБ'ЄКТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок