Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ УСТАНОВКИ ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОГО ГАСІННЯ ПОЖЕЖ ГАЗОВОДЯНОЮ СУМІШШЮ

ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ УСТАНОВКИ ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОГО ГАСІННЯ ПОЖЕЖ ГАЗОВОДЯНОЮ СУМІШШЮ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ УСТАНОВКИ ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОГО ГАСІННЯ ПОЖЕЖ ГАЗОВОДЯНОЮ СУМІШШЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,16 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах
захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки
Лозинський Роман Якович
УДК 614.846
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ УСТАНОВКИ
ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОГО ГАСІННЯ ПОЖЕЖ
ГАЗОВОДЯНОЮ СУМІШШЮ
Спеціальність 21.06.02 – „пожежна безпека”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському інституті пожежної безпеки Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Ковалишин Василь Васильович, проректор з науково-дослідної роботи Львівського інституту пожежної безпеки МНС України (м. Львів).
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Пашковський Петро Семенович, перший заступник директора з наукової роботи НДІ гірничорятувальної справи та пожежної безпеки „Респіратор” (м. Донецьк),
кандидат технічних наук, доцент Стась Сергій Васильович, проректор з науково-дослідної роботи Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля МНС України (м. Черкаси).
Провідна установа: | Державний Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт у гірничій промисловості, м. Макіївка Донецької області.
Захист відбудеться „ 22 ” грудня 2005 р. о 15 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради СРК.26.720.01 в Українському науково-дослідному інституті пожежної безпеки МНС України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Рибальська, 18.
З дисертацією можна ознайомитися в Українському науково-дослідному інституті пожежної безпеки МНС України за адресою: 01011, м. Київ,
вул. Рибальська, 18.
Автореферат розісланий „ 21 ” листопада 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради к.т.н., с.н.с. |
С.І. Сопенко
Актуальність теми.
Основними вимогами до сучасних засобів пожежогасіння в закритих і напівзакритих будівлях середнього і великого об'єму, а також підземних комунікаціях і спорудах є мобільність, автономність і висока інтенсивність подавання вогнегасних речовин протягом необхідного часу. Цим вимогам найбільшою мірою відповідають способи і засоби отримання інертного середовища шляхом спалювання в спеціальних установках вуглеводневого палива з подальшим охолодженням продуктів згоряння водою.
Крім того, газоводяні суміші з низьким вмістом кисню (менше 10%) можна застосовувати не тільки для гасіння пожеж, а й для флегматизування технологічних об’ємів з газовим горючим середовищем протягом необхідного часу.
Відомі установки газоводяного пожежогасіння типу АГВТ досить позитивно себе зарекомендували при гасінні газових фонтанів, але вони не придатні як генератори інертного середовища для замкнених технологічних об’ємів різного призначення, віддалених від установки більше ніж на 15-25 м.
На даний час в підрозділах МНС України відсутні мобільні високопродуктивні установки дистанційного гасіння пожежі в закритих та напівзакритих приміщеннях. Використання такої технології гасіння пожежі газоводяними сумішами стримувалося через відсутність визначення необхідних параметрів їх утворення та подачі, які забезпечували б ефективність припинення горіння. Дослідження процесів взаємодії високотемпературних газових струменів з розпиленою водою в камері охолодження та отримання інертного середовища, транспортування газоводяних сумішей і вплив їх на процеси горіння є актуальною науково-технічною задачею, рішення якої сприятиме безпечному і ефективному гасінню пожеж та проведенню аварійно-рятувальних робіт на енергоємних об’єктах з підвищеною небезпекою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
До дисертаційної роботи увійшли результати досліджень, отримані під керівництвом і за безпосередньої участі автора згідно з Програмою забезпечення пожежної безпеки в Україні на період до 2010 року, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 01 липня 2002 року № 870 та тематичних планів науково-дослідних робіт Львівського інституту пожежної безпеки МНС України на 2004-2005 роки на замовлення Департаменту сил МНС України (номер державного реєстру № 0105U004353).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ УСТАНОВКИ ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОГО ГАСІННЯ ПОЖЕЖ ГАЗОВОДЯНОЮ СУМІШШЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок