Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,90 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Херсонський державний університет
Кошолап Олександр Федорович
УДК 37.013. - 37.017.4
ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ
СТАРШОКЛАСНИКІВ
У ПРОЦЕСІ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.07 - теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Херсон - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Сметанський Микола Іванович
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського,
завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Чепіль Марія Миронівна,
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, професор кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Федяєва Валентина Леонідівна,
Херсонський державний університет,
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри педагогіки та психології.
Провідна установа – Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки, Міністерства освіти і науки України,
м. Тернопіль.
Захист відбудеться 19 травня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.01 у Херсонському державному університеті за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці у Херсонського державного університету за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
Автореферат розіслано 16.04. 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В.Бухтій


Загальна характеристика роботи
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Сучасні тенденції розвитку України як демократичної, правової держави висунули на передній план проблему громадянськості і як якості суспільства, і як якості особистості. Перед школою як соціальним інститутом поставлено завдання --виховати громадянина, найвищою чеснотою якого була б любов до Батьківщини та свого народу. На досягнення цієї мети має бути спрямований весь уклад школи, весь навчально-виховний процес – усе, що сприяє перетворенню молодої людини на громадянина.
Однак, через різні як об’єктивні, так і суб’єктивні обставини, стан громадянського виховання учнівської молоді поки що залишається не на належному рівні. У значної кількості учнівської молоді сформувався нігілізм, зневага до державних проблем, песимізм і пасивність у їх розв’язанні.
За даними досліджень, проведених інститутом соціології в 1995 р., тільки 2/5 учнів старшого шкільного віку хотіли б жити в Україні, лише 58% пишаються своєю належністю до українського громадянства. А захищати свою країну у випадку війни зголосилися лише 44% юнаків.
Проблема ускладнюється тим, що у середовищі вчителів ще бракує одностайності в поглядах на громадянськість як стрижневу якість особистості. Соціологічні опитування засвідчили, що тільки 38% учителів вибрали б громадянство України, якби їм була надана така можливість. Тільки один учитель із трьох відчуває себе громадянином України не лише за паспортом чи формально-правовим статусом, а й за цінностями, що сповідує.
Ситуація дещо змінилася на краще під впливом подій, пов’язаних із виборами Президента України у 2005 р. Однак суспільні процеси інколи бувають неконтрольованими, а їхні впливи – непередбачуваними. Завдання школи полягає не лише у спрямуванні цих впливів, але й у підготовці учнів до громадянсько вивірених дій і вчинків. Тому громадянське виховання учнівської молоді залишається однією із найактуальніших проблем педагогічної теорії та практики, що змушує як науковців, так і вчителів-практиків шукати ефективні шляхи, форми, методи і засоби успішного її розв’язання.
Справитись із цим завданням можливо лише за умови створення науково обґрунтованої системи громадянського виховання молодого покоління, побудованої на національних традиціях, менталітеті та історичному минулому українського народу. З цією метою, як зазначається у Концепції громадянського виховання, необхідно чітко визначити основні засади, мету, зміст, форми і методи, які цілеспрямовано й ефективно забезпечували б процес розвитку й формування громадянських якостей особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок