Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Морфологічні особливості ядер передніх рогів спинного мозку після хронічної інтоксикації барбітуратами в різні вікові періоди (експериментально-морфологічне дослідження)

Морфологічні особливості ядер передніх рогів спинного мозку після хронічної інтоксикації барбітуратами в різні вікові періоди (експериментально-морфологічне дослідження)

Назва:
Морфологічні особливості ядер передніх рогів спинного мозку після хронічної інтоксикації барбітуратами в різні вікові періоди (експериментально-морфологічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
ЧУРІЛІН ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 591.482.2: 615.2: 612-092.9
Морфологічні особливості ядер передніх рогів спинного мозку після хронічної інтоксикації барбітуратами в різні вікові періоди
(експериментально-морфологічне дослідження)
14.03.09 – гістологія, цитологія, ембріологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: |
доктор медичних наук, професор Савенко Людмила Данилівна, Луганський державний медичний університет, завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології.
Офіційні опоненти: |
доктор медичних наук, професор Шаповалова Олена Юріївна, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології;
доктор медичних наук, професор Масловський Сергій Юрійович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології.
Провідна установа: |
Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, кафедра гістології, цитології та ембріології.
Захист відбудеться 15.06.2005 р. о 15-30 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.02 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий 13.05.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент М.Ю. Новіков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення вікових особливостей будови та гістофізіології клітин нервової системи під впливом цілого ряду ендо - та екзогенних чинників є актуальною проблемою сучасної морфології. У даній роботі зазначена проблема розглядається в практичному плані. Серед ендогенних чинників велика увага приділяється широко розповсюдженим лікарським препаратам, у тому числі барбітуратам, які негативно впливають на збудливість нейронів, а також поширення нервових імпульсів у спинному та головному мозку людини і тварин. У зв’язку з цим особливої актуальності набуває вивчення інтоксикації барбітуратами на морфологію ядер передніх рогів спинного мозку людини і тварин у різні вікові періоди та її корекції.
Незважаючи на те, що барбітурати давно досліджуються та вивчаються медичній практиці і з’ясовані основні механізми їх дії на системи та тканини організму (І.С. Чекман та співавт., 1987; Л.В. Деримедведь та співавт., 2002), вузловим залишається вивчення їх впливу на морфологічні особливості деяких структур нервової системи.
У доступній нам літературі практично відсутні дані про морфологічні зміни в рухових центрах спинного мозку під впливом одного із поширених вищевказаних лікарських засобів – барбітуратів. У зв’язку з цим особливої актуальності набуває вивчення інтоксикації барбітуратами на морфологію ядер передніх рогів спинного мозку людини і тварин у різні вікові періоди та її корекції.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами. Тема дисертації є фрагментом планової наукової теми кафедри гістології, цитології та ембріології Луганського державного медичного університету “Екологічна морфологія деяких структур центральної нервової системи” (№ державної реєстрації 0199U001677).
Мета та задачі дослідження. Вивчити в експерименті хронічний вплив барбітуратів та їх корекцію на морфологію рухових центрів спинного мозку щурів у різні вікові періоди.
Для досягнення поставленої мети були визначені такі задачі.
1. З'ясувати морфологічні особливості нейронів і клітин макроглії ядер передніх рогів спинного мозку щурів контрольних груп у різні вікові періоди.
2. Визначити цитоморфологічні та морфометричні зміни нейронів і клітин глії рухових ядер спинного мозку щурів у різні вікові періоди при хронічній інтоксикації тварин барбітуратами різного дозування та в різні за тривалістю терміни експерименту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Морфологічні особливості ядер передніх рогів спинного мозку після хронічної інтоксикації барбітуратами в різні вікові періоди (експериментально-морфологічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок