Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАСЕЛЕННЯ СТЕПІВ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР'Я VI – початку VIII ст.

НАСЕЛЕННЯ СТЕПІВ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР'Я VI – початку VIII ст.

Назва:
НАСЕЛЕННЯ СТЕПІВ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР'Я VI – початку VIII ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,30 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ АРХЕОЛОГІЇ
КОМАР ОЛЕКСІЙ ВІКТОРОВИЧ

УДК 903'14(477.7)”05/07”
НАСЕЛЕННЯ СТЕПІВ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР'Я
VI – початку VIII ст.
історичні науки – 07.00.04 – археологія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у відділі давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України
Науковий керівник: доктор історичних наук, старший науковий
співробітник, Сухобоков Олег Васильович -
Інститут археології НАН України, провідний науковий
співробітник відділу давньоруської та середньовічної
археології.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, старший науковий
співробітник, Приходнюк Олег Михайлович -
Інститут археології НАН України, провідний науковий
співробітник відділу слов'янської археології
доктор історичних наук, старший науковий
співробітник, Айбабін Олександр Ілліч -
Кримська філія Інституту сходознавства НАН України,
директор
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, кафедра археології та музеєзнавства,
Міністерство освіти та науки України
Захист відбудеться 28.10.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.234.01 для захисту докторських дисертацій при Інституті археології НАН України (04655, Україна, м.Київ-655, проспект Героїв Сталінграда, 12)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту археології НАН України (м.Київ, проспект Героїв Сталінграда, 12)
Автореферат розісланий 27.09.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук В.О.Петрашенко
Загальна характеристика роботи
Епоха великого переселення народів (V-VIII ст.) є одним з найскладніших періодів в історії степового Північного Причорномор'я. Часті міграції населення, складна етно-політична ситуація доповнюються вкрай обмеженою кількістю джерел. Для періоду VI-VIII ст. писемні джерела повідомляють лише про кілька історичних епізодів, безпосередньо пов'язаних з кочовиками Північного Причорномор'я, причому прямих повідомлень про етногеографію даного регіону немає від часу появи авар до появи мадяр (561-840 рр.). Джерела мовчать не лише проте, які народи проживали у степовому Північному Причорномор'ї у другій половині VI – VIII ст., а й про те, чи було тут узагалі постійне населення. За таких умов на перший план закономірно має виходити археологічний матеріал, однак комплексних досліджень матеріальної культури та історії кочовиків Північного Причорномор'я VI-VIII ст. до цього часу не з'явилося. Значна частина археологічних матеріалів все ще не введена у науковий обіг, внаслідок чого нечисленні спроби їх систематизації не дають цілісного уявлення про репрезентовану ними культуру кочовиків, про її зв'язки з пам'ятками інших регіонів Східної Європи, витоки, хронологію, етнічний склад та подальшу долю населення. Нерозробленим залишається і питання співвідношення культури кочовиків Північного Причорномор'я VII – початку VIII ст. з салтівською культурою, як і саме питання часу та обставин появи пам'яток останньої в розглядуваному регіоні.
Тому особливої ваги набуває сьогодні проблема реконструкції на підставі усього комплексу наявних археологічних та писемних джерел етнокультурної ситуації у степовому Північному Причорномор'ї VI-VIII ст., з'ясування походження та етнічного складу населення, його історичної долі та зв'язку з середньовічними степовими державами (І Тюркський, Західнотюркський та Хозарський каганати), що й визначає актуальність теми дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Робота виконана у відділі давньоруської та середньовічної археології Інституту археології НАН України за індивідуальним аспірантським планом.
Метою дослідження є комплексна реконструкція етнокультурної та історичної ситуації у степовому Північному Причорномор'ї VI – початку VIII ст. Головними завданнями дослідження є: 1) розглянути етно-політичну ситуацію у Північному Причорномор'ї VI – початку VIII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАСЕЛЕННЯ СТЕПІВ ПІВНІЧНОГО ПРИЧОРНОМОР'Я VI – початку VIII ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок