Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЯМИЙ СИНТЕЗ, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ ГЕТЕРОТРИметалічних КОМПЛЕКСІВ З АМІНОСПИРТАМИ на основі МІДІ ТА КОБАЛЬТУ

ПРЯМИЙ СИНТЕЗ, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ ГЕТЕРОТРИметалічних КОМПЛЕКСІВ З АМІНОСПИРТАМИ на основі МІДІ ТА КОБАЛЬТУ

Назва:
ПРЯМИЙ СИНТЕЗ, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ ГЕТЕРОТРИметалічних КОМПЛЕКСІВ З АМІНОСПИРТАМИ на основі МІДІ ТА КОБАЛЬТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,68 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
НЕСТЕРОВ ДМИТРО СЕРГІЙОВИЧ
УДК 546.56’73’742’723’47’48’817+547.435
ПРЯМИЙ СИНТЕЗ, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ ГЕТЕРОТРИметалічних КОМПЛЕКСІВ З АМІНОСПИРТАМИ
на основі МІДІ ТА КОБАЛЬТУ
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Кокозей Володимир Миколайович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач лабораторії НДЧ
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук,
старший науковий співробітник
Манорик Петро Андрійович,
Інститут фізичної хімії імені Л.В. Писаржевського
НАН України, м. Київ,
завідувач відділу фізико-неорганічної хімії
кандидат хімічних наук,
старший науковий співробітник
Трачевський Володимир Васильович,
Технічний центр НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник відділу фізики
Захист дисертації відбудеться 17 вересня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 60, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ-33, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 5 липня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Олексенко Л.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гетерометалічні комплекси, що містять три різні за природою метали на близьких відстанях (гетеротриметалічні комплекси), є перспективними об'єктами з точки зору пошуку магнітних матеріалів, каталізаторів та біологічно активних речовин. Ефект залишкової магнетизації у молекулярних матеріалах проявляється лише за умови сполучення значної кількості магнітних центрів, що є передумовою для пошуку нових поліядерних комплексів. Крім того, присутність в одній сполуці різних за природою спінових носіїв створює нові можливості для отримання магнітних матеріалів із певними корисними властивостями. З іншого боку, присутність кількох різних атомів металів у активних центрах протеїнів (зокрема, Fe/Cu/Ni активний центр у біфункціональному ферменті СО-дегідрогенази/ацетил-СоА синтетази) свідчить про перспективність моделювання гетерометалічних біологічно активних центрів з метою отримання сполук з новими властивостями. Зазначені властивості можуть підсилюватись за рахунок синергічного ефекту.
Водночас, традиційні методи синтезу гетерометалічних комплексів є багатостадійними та обмежують коло можливих способів поєднання трьох металічних центрів у кінцевому продукті. Тому пошук нових підходів до синтезу гетеротриметалічних комплексів є досить актуальним. Враховуючи переваги, які були продемонстровані при синтезі гетеробіметалічних комплексів міді та кобальту, була зроблена спроба використати ідеологію прямого синтезу для одержання гетеротриметалічних сполук на основі цієї пари металів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Вибраний напрямок досліджень пов'язаний з тематичним планом науково-дослідних робіт Київського національного університету імені Тараса Шевченка: "Синтез та дослідження гетерометалічних комплексів, що виявляють протипухлинну дію" (№ Держреєстрації 0102U000412), програмою Європейського союзу COST D20 "Комплекси металів при лікуванні онкологічних та вірусних захворювань" та проектом за програмою INTAS № 03-51-4532 "Поліметалічні комплекси як молекулярні наномагніти та нові гомогенні каталізатори".
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи було одержати методом прямого синтезу гетеротриметалічні комплекси на основі міді та кобальту з аміноспиртами, дослідити їх будову та властивості.
Об'єкт дослідження: утворення гетеротриметалічних комплексів в умовах прямого синтезу.
Предмет дослідження: умови утворення, будова та властивості гетеротриметалічних комплексів на основі міді та кобальту з аміноспиртами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПРЯМИЙ СИНТЕЗ, БУДОВА ТА ВЛАСТИВОСТІ ГЕТЕРОТРИметалічних КОМПЛЕКСІВ З АМІНОСПИРТАМИ на основі МІДІ ТА КОБАЛЬТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок