Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАЛОГ У КОНТЕКСТІ БЕЗ/ОСНОВНОСТІ

ДІАЛОГ У КОНТЕКСТІ БЕЗ/ОСНОВНОСТІ

Назва:
ДІАЛОГ У КОНТЕКСТІ БЕЗ/ОСНОВНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,36 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В. Н. Каразіна
ПЕРЕПЕЛИЦИНА Олена Анатоліївна
УДК 17.023.4
ДІАЛОГ У КОНТЕКСТІ БЕЗ/ОСНОВНОСТІ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, доцент
Гусаченко Вадим Володимирович,
Харківський національний університет
ім. В. Н. Каразіна, доцент кафедри
теоретичної та практичної філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Ящук Тамара Іванівна,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, професор
кафедри філософії;
кандидат філософських наук
Артеменко Андрій Павлович,
Національний університет внутрішніх справ
МВС України, м. Харків,
ст. викладач кафедри філософії і політології.
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України,
кафедра філософії, м. Київ.
Захист відбудеться “ 14 ” жовтня 2004 р. о 15.15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.18 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 4-65 .
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розісланий “ 14 ” вересня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чугуєнко М.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У наш час дедалі голосніше лунають визначення ХХІ століття як "століття діалогу". Для людини західної культури, яка перебуває в постсучасній ситуації, є природним бачення сучасного світу як неоднозначного, такого, що складається з варіативних уявлень.
Однак такого розуміння самого по собі не вистачить для гармонізації відносин як у міжособистісній, так і в міждержавній сферах. Ми спостерігаємо тривалі конфлікти, учасники яких не можуть уникнути домінуючої позиції, постійно, як у зачарованому колі, повертаючись до неї. Унаслідок цього конфлікти множаться й надалі, а людина, незважаючи на тотальність комунікації, зазнає відчуття самотності і “закинутості” в світ. А втім, саме в такі перехідні моменти історії людина як ніколи гостро відчуває потребу розуміння, прийняття, згоди.
Ситуація, що склалася, дозволяє припустити, що запропоновані в другій половині ХХ століття авторитетні концепції, в основі яких лежить ідея діалогу, очевидно, не вирішують остаточно проблеми реалізації діалогічних відносин у постсучасній ситуації. Таким чином, ця проблема виявляється актуальною і відкритою.
Класична традиція описувала людину, орієнтовану на генералізуючу функцію раціоналістичної основи. У цій традиції відносини Я-Інший були вирішені і позначені Гегелем як “своє інше”. У постсучасній ситуації такі відносини не можуть бути описані гегелівською формулою, бо зникає спільність, на якій вони базувалися, – сама генералізуюча основа.
Ідея децентралізації “логічного”, “логоцентричного” “суб'єкта” з особливою силою проблематизує гуманітарне мислення початку третього тисячоліття. Розум і основна системність, безумовно, залишаються, але “застосовні лише до локальних галузей реальності” (Е. Тоффлер). Швидкість, випадковість і чуттєвість – невід'ємні атрибути постсучасності – ставлять людину в ситуацію потенційної наявності, але практичної відсутності основ, що дозволяє визнати сутнісною характеристикою сьогоднішньої ситуації перебування на межі/ за межею основності та безосновності і визначити таку ситуацію як ситуацію без/основності.
Це робить необхідним аналіз проблеми діалогу в контексті співвідношення “основності – безосновності” та дослідження можливості й сутнісних особливостей діалогу в постсучасній ситуації, виходячи з характеристики даної ситуації як межової між основністю й безосновністю, тобто ситуації без/основності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІАЛОГ У КОНТЕКСТІ БЕЗ/ОСНОВНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок