Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНІ ЧИННИКИ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСОВИКОРИСТАННЯМ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ

РЕГІОНАЛЬНІ ЧИННИКИ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСОВИКОРИСТАННЯМ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
РЕГІОНАЛЬНІ ЧИННИКИ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСОВИКОРИСТАННЯМ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ПОЛТАВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ КОНДРАТЮКА
БЕРЕЗІНА ЛЮДМИЛА МИХАЙЛІВНА
УДК 38.43:631.15:631.6.02
РЕГІОНАЛЬНІ ЧИННИКИ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСОВИКОРИСТАННЯМ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.10.01 – розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Полтава – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавській державній аграрній академії
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Гришко Володимир Васильович,
голова постійної комісії Полтавської обласної ради
з питань бюджету, підприємництва та управління майном.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук Перебийніс Василь Іванович, Полтавський університет споживчої кооперації України, завідувач кафедри загальноекономічних дисциплін;
кандидат економічних наук Величко Олександр Петрович, Дніпропетровський державний аграрний університет, завідувач кафедри менеджменту і права.
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України, відділ проблем розвитку і розміщення сільськогосподарського виробництва (м. Київ).
Захист відбудеться „ 18 ” січня 2007 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 44.052.03 у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка за адресою: 36601, м. Полтава, Першотравневий проспект, 24..
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка за адресою: 36601, м. Полтава, Першотравневий проспект, 24..
Автореферат розісланий „ 15 ” грудня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Комеліна
1
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Реформування економіки України з позицій посилення ринкових важелів впливу на її розвиток вимагає наукового обґрунтування відповідної системи управління, спрямованої на більш ефективне використання обмежених ресурсів. Стан наукової проблеми ресурсовикористання в аграрній сфері свідчить, що власне процес управління ресурсами аграрних підприємств і шляхи та резерви його вдосконалення на загальнодержавному та регіональному рівнях, вимагає подальшого наукового опрацювання.
Необхідність дослідження обґрунтовується тим, що економічний стан агропромислового комплексу України та регіонів залежить від створення цілісного господарського механізму інтенсивного типу та освоєння досконалих структур управління, раціональної організації їхнього функціонування, виконання загальних та спеціальних функцій.
Реалізація поставленого завдання можлива за умов найповнішого застосування як загальнодержавних, так і регіональних важелів впливу на процес ресурсовикористання в аграрному виробництві, з урахуванням сучасних тенденцій децентралізації управління в усіх сферах соціально-економічного розвитку. Це дає змогу використати особливості регіону як однієї з важливих ланок реалізації ресурсоощадної політики господарювання.
Ресурсоощадження в сфері АПК – один із важливих напрямів підвищення ефективності виробництва на основі комплексу науково-технічних, організаційних та економічних заходів, спрямованих на ефективне використання усіх видів ресурсів на макро-, мезо- та мікрорівнях. Соціальна значущість проблеми дослідження полягає в нарощуванні виробництва аграрної продукції з метою найповнішого задоволення потреб споживачів, що повинно здійснюватися шляхом ощадливого використання ресурсів через впровадження науково-технічних досягнень, освоєння нових технологій, зокрема безвідходних, ефективної матеріалоощадної техніки, кращої організації виробництва та праці за умови об’єктивного врахування особливостей регіону, де здійснюється виробнича діяльність.
Дослідження системи управління ресурсовикористанням аграрних підприємств на регіональному рівні зумовлено доцільністю обґрунтування ефективних та дієвих заходів щодо практичного застосування головних економічних принципів розвитку та управління, визначених законодавчою базою України в цій сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНІ ЧИННИКИ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ РЕСУРСОВИКОРИСТАННЯМ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок