Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВА ТА ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМИ СУСПІЛЬСТВА: ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОВПЛИВУ

ПРАВОВА ТА ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМИ СУСПІЛЬСТВА: ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОВПЛИВУ

Назва:
ПРАВОВА ТА ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМИ СУСПІЛЬСТВА: ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОВПЛИВУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,32 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
ШКЛЯР Тетяна Олександрівна
УДК 340.1; 340.116
ПРАВОВА ТА ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМИ СУСПІЛЬСТВА:
ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОВПЛИВУ
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теорії держави і права Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України.
Науковий керівник –
кандидат юридичних наук,
член-кореспондент Академії правових наук України,
НАГРЕБЕЛЬНИЙ Володимир Петрович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, заступник
директора (м. Київ)
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, доцент
ТИХОМИРОВ Олександр Деонисович,
Національний університет внутрішніх справ (м. Київ),
професор кафедри теорії держави і права
кандидат юридичних наук,
ВЛАСОВ Юрій Леонідович
суддя Господарського суду м. Києва
Захист відбудеться “25” січня 2008 року о “15” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім.. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 24 грудня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Тарахонич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Суспільство як складна організована соціальна система складається з підсистем (сфер його життя), кожна з яких виконує певні функції, має відповідні цілі та призначення. При цьому зміни як позитивні, так і негативні в одній з них так чи інакше позначаються на функціонуванні і розвитку інших, а зрештою й на суспільстві в цілому. Тому для забезпечення цілісності та стабільності останнього, як необхідної умови його функціонування і розвитку, важливим є синхронність та узгодженість взаємного впливу усіх підсистем суспільства (у тому числі правової та економічної), що досягається їхньою взаємодією.
Трансформація сучасної української економічної системи пов’язана з її переходом до ринкової соціально орієнтованої економіки. У таких умовах істотного реформування потребує і правова система України, оскільки її функціональний вплив на економічну систему може сприяти розвитку останньої або гальмувати його. Перетворення, що відбуваються в економічній та правовій системах, не завжди призводять до бажаних результатів. Вочевидь це пов’язано з тим, що між ними не існує належного взаємовпливу, а головне – взаємодії, без якої їх вплив одна на одну не буде ефективним.
Вказані обставини викликають необхідність наукового аналізу питань взаємовпливу правової та економічної систем, розв’язання яких може слугувати обґрунтуванню практичних економіко-правових заходів, спрямованих на налагодження взаємовпливу цих систем в України.
Протягом останніх десятиліть значна увага приділялася філософсько-соціологічним положенням щодо суспільства як соціальної системи, які сформульовані у працях В.Г. Афанасьєва, В.С. Баруліна, С.Є. Крапивенського, С.О. Кузьміна, В.Б. Кучевського, В.М. Лавриненка, В.П. Ратникова, І.С. Шатило та інших вчених; положенням теорії правової системи, що містяться у роботах С.С. Алексєєва, В.Д. Бабкіна, О.М. Васильєва, О.В. Зайчука, В.М. Карташова, Н.М. Колосової, Т.В. Кухарук, Л.А. Луць, М.М. Марченко, М.І. Матузова, Ю.М. Оборотова, В.В. Оксамитного, Н.М. Оніщенко, В.Д. Перевалова, І.В. Петеліної, П.М. Рабіновича, А.Х. Саїдова, В.М. Синюкова, О.Ф. Скакун, Л.Б. Тіунової, Ю.О. Тихомирова, О.Д. Тихомирова, А.К. Черненка, Ю.С. Шемшученка, Л.С. Явича; положенням економічної теорії з питань економічної системи і державного регулювання економіки, розробленим О.Б. Борисовим, О.О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРАВОВА ТА ЕКОНОМІЧНА СИСТЕМИ СУСПІЛЬСТВА: ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ВЗАЄМОВПЛИВУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок