Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОНД НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ: МОДЕЛЬ ОБІГУ ДОКУМЕНТІВ, ЗАСОБИ РІВНЕВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

ФОНД НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ: МОДЕЛЬ ОБІГУ ДОКУМЕНТІВ, ЗАСОБИ РІВНЕВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

Назва:
ФОНД НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ: МОДЕЛЬ ОБІГУ ДОКУМЕНТІВ, ЗАСОБИ РІВНЕВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА БІБЛІОТЕКА УКРАЇНИ
імені В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
САМОХІНА Наталія Федорівна
УДК 004.9:025.8
ФОНД НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ:
МОДЕЛЬ ОБІГУ ДОКУМЕНТІВ, ЗАСОБИ РІВНЕВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
Спеціальність 05.13.06 – Автоматизовані системи управління та
прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній бібліотеці України імені В.І.Вернадського, НАН України
Науковий керівник кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
КОСТЕНКО Леонід Йосипович,
Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського,
керівник Центру бібліотечно-інформаційних технологій
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
РУБАН Владислав Якович,
Київський національний університет технологій і дизайну
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економічної кібернетики
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
АРТЕМОВ Юрій Іванович,
Науково-виробнича корпорація “Київський інститут
автоматики” Міністерства промислової політики України
та НАН України,
заст. начальника департаменту інформатизації
Провідна установа Інститут проблем реєстрації інформації НАН України,
відділ спеціалізованих засобів моделювання
Захист відбудеться “21” червня 2007 р. о 13-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського за адресою: 03039, м. Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитися в читальному залі бібліотекознавчої літератури Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського: м. Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розісланий “18” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Чекмарьов А. О. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі дедалі більше загострюється невідповідність між зростаючими обсягами документних ресурсів, з одного боку, і можливостями доведення їх до читачів у системі науково-інформаційних комунікацій, з іншого. Оскільки обмежена кількість найбільш продуктивних видань бібліотечного фонду задовольняє більшу частину читацьких запитів, одноманітне розміщення масивів документів книгозбірні з погляду оперативності обслуговування читачів надзвичайно неефективне. Особливо актуальне питання раціонального розміщення фондів для великих книгозбірень, де при значних обсягах книгосховищ пошук і транспортування необхідних документів потребує значного часу. Тому кардинальне підвищення ефективності обслуговування користувачів, основним чинником якого є скорочення непродуктивних витрат часу читачів на очікування доставки замовлених першоджерел, на основі рівневої організації розміщення документних ресурсів є однією з головних цілей бібліотек.
При створенні теоретичної бази для організації бібліотечних ресурсів за рівнями найдоцільнішим вбачається підхід, оснований на застосуванні математичної моделі розподілу обігу документів у бібліотечному фонді, що базується на використанні однієї з форм аналітичного виразу закономірності С. Бредфорда. Ця закономірність була спочатку запропонована для опису процесу розсіювання статей в упорядкованій тематичній сукупності наукових журналів, а в подальшому було доведено, що її дія поширюється і на бібліотечний фонд загалом. Згідно з закономірністю незначна кількість найбільш інформативних видань задовольняє більшу частину вимог користувачів.
Оскільки приблизно 20 % найбільш продуктивних видань задовольняють близько 80 % запитів читачів і одноманітне розміщення інформаційних ресурсів у книгосховищі бібліотеки з точки зору операцій пошуку та видачі є нераціональним, доцільно весь масив документів розбити на декілька частин таким чином, щоб частина видань, котра користується найбільшим попитом, стала найдоступнішою за невеликих трудовитрат. Очевидно, що виявлення документів підвищеного попиту з наступним наближенням їх до рівня оперативного обслуговування забезпечить як значне підвищення ефективності надання бібліотечних послуг, так і суттєве зменшення трудовитрат у відповідних підрозділах книгозбірень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФОНД НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ: МОДЕЛЬ ОБІГУ ДОКУМЕНТІВ, ЗАСОБИ РІВНЕВОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок