Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВІ РИЗИКИ В СИСТЕМІ БАНКІВСЬКИХ РИЗИКІВ

ФІНАНСОВІ РИЗИКИ В СИСТЕМІ БАНКІВСЬКИХ РИЗИКІВ

Назва:
ФІНАНСОВІ РИЗИКИ В СИСТЕМІ БАНКІВСЬКИХ РИЗИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,38 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФІНКЕЛЬШТЕЙН Ольга Борисівна
УДК 336.71
ФІНАНСОВІ РИЗИКИ В СИСТЕМІ БАНКІВСЬКИХ РИЗИКІВ
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі банківської справи Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки та техники України
МОРОЗ Анатолій Миколайович,
Київський національний економічний університет,
завідувач кафедри банківської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
СУТОРМІНА Валентина Миколаївна,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри фінансів
кандидат економічних наук, доцент,
ДАНІЛОВА Людмила Іванівна,
Київський національний університ імені Тараса Шевченка
доцент кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту
Провідна установа: Львівська комерційна академія Укоопспілки,
кафедра фінансів та кредиту, м. Львів.
Захист відбудеться “ 18 ” грудня 2001 року о 16.00 на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 при Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету.
Автореферат розісланий “ 14 ” листопада 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М.ПОДДЕРЬОГІН
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Здійснення ефективних заходів щодо стабілізації економіки України в умовах переходу до ринкових відносин потребують принципово нових підходів до забезпечення стабільності та надійності функціонування всіх сфер ринкової інфраструктури. Комерційні банки відіграють важливу роль в економічних перетвореннях України на сучасному етапі як регулятори грошового обігу й механізми акумуляції та перерозподілу грошових ресурсів. Банки володіють дієвими важелями впливу на фінансову, виробничу та інші сфери економіки. Діяльність комерційних банків впливає на формування й розвиток практично всієї системи відносин у країні. Тому без стабільного, надійного та сильного банківського сектора не може нормально функціонувати економіка будь-якої країни. Саме тому управлінню ризиками належить одне з провідних місць в діяльності комерційних банків.
Стан соціально-економічного розвитку України в період переходу до ринкової економіки спонукає комерційні банки просувати на ринок нові банківські послуги (продукти), запроваджувати принципово нові технології, опановувати нові території, регіони та країни. Разом із тим в епоху жорсткої конкурентної боротьби за клієнта на фінансово-кредитному ринку банкам необхідно підвищувати якість послуг, ефективність своєї роботи й прибутковість здійснюваних операцій. Як засвідчує досвід, розширення сфери діяльності банку, введення нових банківських технологій, прагнення до досягнення високих показників прибутковості роботи майже завжди прямо пов’язані з імовірністю зазнати збитків. Тому банківська діяльність стає одним з найризикованіших видів підприємництва. Комерційні банки змушені постійно вдосконалювати стратегію й тактику своїх операцій на ринку, розвивати та вдосконалювати систему ризик-менеджменту.
У сукупності ризиків, притаманних банківській діяльності, одне з провідних місць за своєю значимістю належить фінансовим ризикам. Ці ризики не існують у банківській діяльності відособлено, вони інтегровані й притаманні всім фінансовим операціям банку. Рівень та величина фінансових ризиків мають прямий вплив на усі показники банківської діяльності. Проте останнє десятиліття характеризується недостатністю комплексних теоретичних досліджень і практичних розробок щодо управління фінансовими ризиками, що супроводжують банківську діяльність, тому важливого практичного та теоретичного значення набуло питання оцінки фінансових ризиків, обрання методів управління ними, інструментів щодо їх зниження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФІНАНСОВІ РИЗИКИ В СИСТЕМІ БАНКІВСЬКИХ РИЗИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок