Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Персональність соматичного буття: філософсько-антропологічний аналіз

Персональність соматичного буття: філософсько-антропологічний аналіз

Назва:
Персональність соматичного буття: філософсько-антропологічний аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,23 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.Каразіна
Газнюк Лідія Михайлівна
УДК 13.130.1
Персональність соматичного буття:
філософсько-антропологічний аналіз
09.00.04 – філософська антропологія,
філософія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної і практичної філософії філософського факультету Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: | доктор філософських наук, професор Корабльова Надія Степанівна, Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, професор кафедри теоретичної і практичної філософії
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор Дяченко Микола Васильович, Харківська державна академія культури, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри філософії та політології;
доктор філософських наук, професор Парахонський Борис Олександрович, Національний інститут проблем міжнародної безпеки, завідувач відділом глобальної безпеки та інтеграції, м. Київ;
доктор філософських наук, професор Причепій Євген Миколайович, Київський державний університет технології та дизайну, завідувач кафедри філософії та культурології.
Провідна установа: | Інститут філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, відділ філософської антропології, м. Київ.
Захист відбудеться ” 30 ” червня 2004 р. о 15 год.15 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.051.06 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 2-49.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “27” травня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Бортник Л.А.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Відродження антропологічної проблематики зумовлене різноманітними соціальними обставинами ХХ ст. і початку ХХІ ст. До них належать зміни економічного, екологічного, політичного, морального, наукового та інших аспектів буттєвості людини.
Протягом століть розширювалось коло практичної діяльності людини, до якого залучались нові пласти дійсності, що становили арену цієї діяльності. І разом із цим множилися питання про сутність її буття, сенс життя, мету існування, життєві цінності та інші питання, що потребували і не завжди знаходили впевнених і переконливих відповідей.
Пошуки відповідей на ці питання актуалізувались в умовах техногенної цивілізації, інформаційного суспільства, глобалізації суспільного буття людства, розвитку принципово нових технологій, які не опосередковано, а безпосередньо вплинули на буття людини. На сторінках наукових видань висловлюється припущення, що розвиток нових глобальних технологій і біоінженерії можуть призвести до того, що вид homo sapiens, який існував протягом десятків тисяч років, може вже найближчим часом зазнати принципових змін. не тільки зовнішня організація життя людини, але ще більшою мірою її біологічна організація, психофізіологічні функції будуть змінені. Цим визначається нагальна потреба у філософсько-антропологічних дослідженнях тілесних, соматичних передумов людського існування у світі.
Сучасна епоха суттєво змінила і образ філософії, модифікуючи її у напрямку філософії постмодернізму. Замість методологічного центризму використовується новий підхід, побудований на розмаїтті методологій, на різновекторному осмисленні граничних підстав людського буття. А це означає діалогічність, альтернативність, толерантність у підході до з’ясування амбівалентності тих екзистенціальних ситуацій, в яких нині перебуває людина.
Філософська антропологія з початку свого виникнення і до оформлення в сучасному вигляді була органічно пов’язана з практичною філософією, яка прагне подолати гіпертрофію як “предметності”, так і духовності людини, прагне репрезентувати останню як живу, творчу історичну особистість, здатну до багатовекторної самореалізації в усій повноті почуттєвої, вітальної та духовної даності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Персональність соматичного буття: філософсько-антропологічний аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок