Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАГНІТНА СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ШТУЧНО СТВОРЕНИХ НАНО- ТА ГЕТЕРОГЕННИХ МАТЕРІАЛІВ

МАГНІТНА СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ШТУЧНО СТВОРЕНИХ НАНО- ТА ГЕТЕРОГЕННИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
МАГНІТНА СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ШТУЧНО СТВОРЕНИХ НАНО- ТА ГЕТЕРОГЕННИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,56 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ІНСТИТУТ МАГНЕТИЗМУ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
ТА МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ГОЛУБ Володимир Олегович
УДК 537.622, 538.955
МАГНІТНА СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ШТУЧНО СТВОРЕНИХ
НАНО- ТА ГЕТЕРОГЕННИХ МАТЕРІАЛІВ
Спеціальність 01.04.11 – магнетизм
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті магнетизму НАН України та МОН України.
Науковий консультант: член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Погорілий Анатолій Миколайович,
завідувач відділу фізики плівок
Інституту магнетизму НАН України та МОН України.
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Харченко Микола Федорович,
завідувач відділу оптичних та магнітних властивостей твердих тіл
Фізико-технічного інституту низьких температур
ім. Б.І. Вєркіна НАН України;
доктор фізико-математичних наук, професор
Білоколос Євген Дмитрович,
завідувач відділом теоретичної фізики
Інституту магнетизму НАН України та МОН України;
доктор фізико-математичних наук, професор
Бержанський Володимир Наумович,
завідувач кафедрою експериментальної фізики фізичного факультету Таврійського Національного Університету, проректор з наукової роботи.
Провідна установа: Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “25” травня 2006 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.248.01 при Інституті магнетизму НАН та МОН України (03142, Київ, бульвар Вернадського, 36, конференц-зал Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України (03142, Київ, бульвар Вернадського, 36).
Автореферат розісланий “21” квітня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої Ради Д 26.248.01
кандидат фізико-математичних наук Козлова Л.Є.


Актуальність теми. Новітні розробки в плівках зі взаємодіючими магнітними шарами та сучасні технології нанокристалічних магнітних матеріалів ініціювали створення нового покоління техніки для передачі енергії, потужних і мініатюрних електродвигунів, сенсорів та магнітних середовищ для запису інформації. До теперішнього часу основні результати в цих галузях були досягнуті завдяки створенню нових сполук з надзвичайно низькою чи з дуже високою анізотропією (або коерцитивною силою). Однак, подальший прогрес в цих та інших напрямках вимагає розробок матеріалів з оптимальним спектром властивостей, а саме з одночасно оптимізованими магнітними, електричними, механічними, антикорозійними, термічними та іншими параметрами [Ц1].
Розробка нанокомпозитних і нанокристалічних сполук займає значне місце в напрямках досліджень провідних лабораторій світу, які працюють над створенням сучасних магнітних матеріалів. Новий сплеск в магнітних дослідженнях викликала поява новітніх фізичних та хімічних технологій, які дозволяють на атомарному рівні контролювати структуру і склад отриманих сполук. В фізиці до цих методів в першу чергу слід віднести нанолітографію і прецизійне осадження плівок. В хімії ж це, насамперед, значний прогрес в синтезі наночасток і нанооб’єктів, а також блочного підходу в отриманні сполук, коли з окремих молекул-блоків конструюється кристал. Таким чином, з’явилася перспектива штучного створення матеріалів з потрібною структурою та властивостями, що не мають аналогів в природі. В фізиці магнітних явищ це відкриває можливість, з одного боку, експериментально вивчити фундаментальні аспекти магнітних взаємодій, теорія яких активно розвивалася на протязі десятків років [Ц2-Ц4], а з другого – можливість дослідити механізми магнітних взаємодій на всіх етапах, починаючи з окремих магнітних іонів і до їх макроскопічних ансамблів зі складним характером взаємодій (систем, що використовуються у конкретних практичних пристроях [Ц5]). Незважаючи на постійне зростання кількості публікацій, даний напрямок все ще знаходиться в зародковому стані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: МАГНІТНА СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ШТУЧНО СТВОРЕНИХ НАНО- ТА ГЕТЕРОГЕННИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок