Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Договір морського перевезення вантажу (порівняльний аспект)

Договір морського перевезення вантажу (порівняльний аспект)

Назва:
Договір морського перевезення вантажу (порівняльний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,15 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство внутрішніх справ України
Національний університет внутрішніх справ
УДК 347. 463+347.795.3
Стрельцова Євдокія Джонівна
Договір морського перевезення вантажу
(порівняльний аспект)
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право та цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальноправових дисциплін та міжнародного права економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І.І.Мечникова.
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, доцент Шишка Роман Богданович, професор кафедри цивільно-правових дисциплін Національного університету внутрішніх справ
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України Луць Володимир Васильович, завідувач кафедри цивільного права і процесу Прикарпатського державного університету імені Василя Стефаника;
кандидат юридичних наук, Домашенко Михайло Васильович, Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого
Провідна установа Львівський національний університет імені Івана Франка (кафедра цивільного права)
Захист відбудеться “ 20 ” квітня 2002 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.64.700.03 при Національному університеті внут-рішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 20 ” березня 2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
Актуальність теми дисертаційного дослідження обумовлена необхідністю теоретичного аналізу сучасного правового механізму надання послуг перевезення вантажів морським транспортом, стимулювання засадами цивільного права зростання загальних обсягів морських перевезень вантажів. Особливо важливо змоделювати умови для відновлення торговельного флоту України та правового регулювання морських перевезень вантажу в контексті світової практики та реального стану морської справи. Послуги торговельного флоту з перевезення пасажирів і вантажу надаються виключно на договірній основі і регулюються особливим субінститутом перевезення – договором морського перевезення.
Україна, як морська держава, має 8 портів, потужну суднобудівельну й ремонтну інфраструктуру. Ринкові перетворення та проведена в їх руслі приватизація на морському транспорті в Україні породили нові категорії власників та суб’єктів підприємницької діяльності на транспорті, з’явилась конкуренція, змінилися морська інфраструктура і законодавство і закономірно - спрямування й характер договорів на перевезення морським транспортом.
Особливо суттєві зміни відбулися в цивільному законодавстві, яке багато в чому гармонізовано із кращими досягненнями світової цивілістики. Україна стала учасницею цілого ряду конвенцій та інших договорів з морського права, що не могло не позначитися на регулюванні морських перевезень вантажу.
Але прорахунки в організації діяльності торговельного флоту, недосконалі окремі напрямки законодавства, нездатність швидкого перерієнтування договірної практики на ринкові засади, ігнорування особливостей міжнародного приватного права приводять до того, що держава багато в чому втрачає свої позициї.
З моменту прийняття нового Кодексу торговельного мореплавства (далі КТМ України) пройшло небагато часу, але стало зрозуміло, що деякі його норми не сприяють розвитку розвитку торогового флоту, регулюванню вантажопотоків. Його норми також не повною мірою відповідають нормам Цивільного кодексу України (далі ЦК України). Транспортні забов’язання, на жаль, не стали предметом спеціального дослідження науковців-юристів. Особливо це стосується морських перевезень, які досліджуються обмеженим колом спеціалістів з морського права.
На цьому тлі правове регулювання морських перевезень вантажу стало потребувати приведення його у відповідність з новим цивільним законодавством та реаліями ринкової економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Договір морського перевезення вантажу (порівняльний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок