Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Реформування змісту трудового навчання в об’єднаній школі Великої Британії в 70-90-ті роки ХХ ст.

Реформування змісту трудового навчання в об’єднаній школі Великої Британії в 70-90-ті роки ХХ ст.

Назва:
Реформування змісту трудового навчання в об’єднаній школі Великої Британії в 70-90-ті роки ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут педагогіки АПН України
Сойчук Руслана Леонідівна
УДК 37.035.3 (410) “19”
Реформування змісту трудового навчання
в об’єднаній школі Великої Британії
в 70-90-ті роки ХХ ст.
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор,
Лісова Світлана Валеріївна,
Міжнародний університет “Рівненський
економіко-гуманітарний інститут” імені
академіка Степана Дем’янчука, декан
факультету довузівської підготовки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Вихрущ Анатолій Володимирович,
Тернопільський експериментальний
інститут педагогічної освіти, ректор
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник,
Мельниченко Борис Федорович,
Інститут педагогіки АПН України,
провідний науковий співробітник
лабораторії порівняльної педагогіки
Провідна установа Волинський державний університет ім.Лесі Українки,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м.Луцьк
Захист відбудеться 23 травня 2003 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розіслано “20” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Березівська Л.Д.
Загальна характеристика дослідження
Актуальність і доцільність дослідження. Зміни, що відбуваються нині в усіх сферах життя України, потребують невідкладного розв’язання багатьох проблем у галузі освіти. Адже думка про те, що освіта – це наймогутніше знаряддя для формування майбутнього, давно підтверджена на практиці передовими країнами Європи. Саме освіта спроможна створити кваліфіковану і творчу робочу силу, здатну брати участь у “розумовій революції”, що є рушієм економіки.
Нині ведеться пошук шляхів розбудови національної системи освіти України. Тому виникає потреба об’єктивного порівняльно-педагогічного вивчення проблем становлення і розвитку трудового навчання в розвинутих країнах, насамперед у Великій Британії з її багатовіковими традиціями в цій сфері. Спеціальне порівняльне дослідження, проведене за визначеними критеріями і методикою, дасть змогу відповісти на конкретні питання організації, змісту й побудови навчального процесу й окреслити власні теоретичні орієнтири в потоці освітніх інновацій та змін.
Як зазначено в Державній національній програмі “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), “існуюча в Україні система освіти перебуває в стані, що не задовольняє вимог, які постають перед нею в умовах розбудови української державності, культурного та духовного відродження українського народу. Це виявляється передусім у невідповідності освіти запитам особистості, суспільним потребам та світовим досягненням людства…” Державна національна програма “Освіта” (“Україна ХХІ століття”). – К., 1994. – С.5.
Щоб вітчизняна освіта посіла належне місце серед європейських країн, слід дотримувати визначених програмою основних шляхів реформування, а також досконало вивчати й осмислювати передовий світовий досвід. Це потрібно для успішного використання раціональних та оптимальних досягнень зарубіжної школи у процесі розбудови української національної системи освіти. Вступ України до Європейської Спільноти зобов’язує її узгодити свої та європейські стандарти в галузі освіти, зокрема трудової підготовки.
Докорінна перебудова нашого суспільства висуває нові завдання перед загальноосвітньою і професійною школою. Досвід економічно розвинутих зарубіжних країн переконує, що в умовах ринкових структур і відносин педагогічні зусилля дедалі більше спрямовуються на розв’язання завдань трудового навчання й виховання учнівської молоді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Реформування змісту трудового навчання в об’єднаній школі Великої Британії в 70-90-ті роки ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок