Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА РЕАКЦІЇ ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ ХІНОНІМІНІВ

СИНТЕЗ ТА РЕАКЦІЇ ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ ХІНОНІМІНІВ

Назва:
СИНТЕЗ ТА РЕАКЦІЇ ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ ХІНОНІМІНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,09 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВАКУЛЕНКО
АНАТОЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 547.789+547.869+547.567.5
СИНТЕЗ ТА РЕАКЦІЇ ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ ХІНОНІМІНІВ
02.00.03 – органічна хімія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному хіміко-технологічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор хімічних наук,
старший науковий співробітник
Бурмістров Костянтин Сергійович,
Український державний хіміко-
технологічний університет,
професор кафедри фізичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Просяник Олександр Васильович,
Український державний хіміко-
технологічний університет,
професор кафедри органічної хімії
кандидат хімічних наук, професор
Авдєєнко Анатолій Петрович,
Донбаська державна машинобудівна
академія, м. Краматорськ
завідуючий кафедрою хімії та охорони праці.
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, кафедра органічної хімії, Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “21” червня 2001 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 08.078.03 в Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ-5, пр. Гагаріна, 8. (тел. 47-33-79)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету за адресою: м. Дніпропетровськ-5, пр. Гагаріна, 8.
Автореферат розісланий “19 ” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.В. Хохлова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Дослідження в області хіноїдних сполук на протязі століття зробили суттєвий внесок у розвиток теоретичних засад органічної хімії, а також дали можливість виявити багато речовин, які застосовуються як: аналітичні реагенти, активні речовини в хімічних джерелах струму, модифікуючі та вулканізуючі агенти для гум, пестициди та лікарські засоби.
Інтенсивний розвиток цього напрямку за останні 10-15 років зумовлений виявленням високоефективних біологічно активних сполук в об’єктах навколишнього середовища, особливо морського походження. Основою будови більшості таких речовин є хіноніміновий фрагмент, замісник, біля імінного атома нітрогену, якого представляє єдину гетероциклічну систему з хіноїдним циклом. Це спонукало хіміків до розробки зручних методів синтезу таких сполук, які фактично являються гетероциклічними хінонімінами (ГХІ). Проте подальші хімічні перетворення більшості ГХІ досліджені недостатньо, що ускладнює отримання їх похідних.
В зв’язку з цим з’ясування деталей синтезу гетероциклічних хінонімінів на основі дибензо[с,е][1,2]тіазин-5,5-діоксиду, 1,8-нафтсультаму та вивчення їх хімічних властивостей здатне привести до цікавих висновків, які доповнили б систему поглядів на реакційну здатність ГХІ та дали б змогу отримати практично корисні сполуки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана згідно з координаційним планом досліджень АН УРСР з проблеми “Теорія будови, кінетики та реакційної здатності” за темою А-IV-29 цього координаційного плану: “Дослідження реакційної здатності та механізму реакцій заміщених хінонімінів та їх аналогів” і держбюджетною темою № 0196U015685 Міністерства освіти і науки України “Синтез біологічноактивних сполук шляхом іон-радикальних і нуклеофільних реакцій в ряду азотвмістних гетероциклів”.
Метою дослідження є розробка зручного методу синтезу хінонімінів на основі дибензо[с,е][1,2]тіазин-5,5-діоксиду та 1,8-нафтсультаму, вивчення впливу безпосереднього зв’язку між замісником, біля ендоциклічного імінного атома нітрогену, та хіноїдним циклом на реакційну здатність і величину окислювально-відновного потенціалу ГХІ.
Наукова новизна отриманих результатів. Вперше встановлені закономірності впливу безпосереднього зв’язку замісника, біля імінного атома нітрогену, з хіноїдним циклом на реакційну здатність та величину окислювально-відновного потенціалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА РЕАКЦІЇ ГЕТЕРОЦИКЛІЧНИХ ХІНОНІМІНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок