Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ У ВУГЛЕВОДНЕВИХ ТА МЕТАЛОГІДРИДНИХ РОБОЧИХ ТІЛАХ ТЕПЛОТЕХНІЧНИХ ПРИСТРОЇВ

МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ У ВУГЛЕВОДНЕВИХ ТА МЕТАЛОГІДРИДНИХ РОБОЧИХ ТІЛАХ ТЕПЛОТЕХНІЧНИХ ПРИСТРОЇВ

Назва:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ У ВУГЛЕВОДНЕВИХ ТА МЕТАЛОГІДРИДНИХ РОБОЧИХ ТІЛАХ ТЕПЛОТЕХНІЧНИХ ПРИСТРОЇВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,18 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ
ім. А.М. ПІДГОРНОГО
Умеренкова Ксенія Ростіславівна
УДК 532+541.11+621.039
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ
У ВУГЛЕВОДНЕВИХ ТА МЕТАЛОГІДРИДНИХ
РОБОЧИХ ТІЛАХ ТЕПЛОТЕХНІЧНИХ ПРИСТРОЇВ
05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків–2003
Дисертація є рукопис.
Робота виконана у відділі поршневих енергоустановок Інституту проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Марінін Вячеслав Сергійович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Кривцова Валентина Іванівна,
Академія пожежної безпеки України,
вчений секретар
кандидат технічних наук,
Лушпенко Сергій Федорович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Національний технічний університет “ХПІ”,
кафедра теплотехніки
Захист відбудеться 19 лютого 2004 р. о. 14 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.180.02 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою 61046, м. Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий 14 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук О.Е. Ковальський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Найважливiшою проблемою України та інших країн є раціональне використання природно-ресурсного потенціалу, в першу чергу енергоресурсів, при підтриманні на економічно прийнятному рівні екологічної безпеки. Особливе значення при цьому має цілеспрямована діяльність з енергозбереження. Вона буде розвиватись за рахунок зростання потенціалу нетрадиційної енергетики, що використовує вторинні та відновлювані ресурси, а також за рахунок розвитку водневої енергетики.
Основою для вирішення багатьох науково-технічних питань, що пов’язані з розробкою і оптимізацією сучасних ресурсо- та енергозберігаючих технологій, розширенням використання альтернативних енергоносіїв, нових робочих тіл технологічних процесів, є надійні дані про теплофізичні властивості речовин та їх сумішей, зокрема про параметри фазових рівноваг (ФР).
Визначення фазових рівноваг дослідним шляхом в широких діапазонах станів є складним, а іноді зовсім неможливим. Крім того, експериментальна інформація є дорогою та неоперативною, а її нагромадження істотно відстає від постійно зростаючої потреби в параметрах ФР широкого класу робочих тіл теплотехнічних пристроїв – як вуглеводневого, так і металогідридного типів.
З іншого боку, аналіз існуючих методів розрахунку теплофізичних характеристик та параметрів ФР зазначених робочих тіл показує, що різного роду емпіричні кореляції, спрощені моделі або прогностичні алгоритми дають в основному лише грубий кількісний опис, який не задовольняє вимоги сучасних практичних завдань.
Такий стан проблеми визначає актуальність створення математичних моделей, що описують параметри ФР у вуглеводневих та металогідридних системах і дають змогу отримувати їх чисельні значення розрахунковим шляхом з необхідною точністю з використанням мінімуму вихідних даних.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до державних програм СРСР та України, в тому числі Національної програми України “Критичні технології”, затвердженої КМ України (№ 310 від 16.03.94 р.) та планів НДР ІПМаш НАН України. Здобувач був співвиконавцем держбюджетних тем: № “Розробка та організація робочих процесів і паливної апаратури для конвертації дизелів на стиснений і зріджений природний газ” (Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ФАЗОВИХ РІВНОВАГ У ВУГЛЕВОДНЕВИХ ТА МЕТАЛОГІДРИДНИХ РОБОЧИХ ТІЛАХ ТЕПЛОТЕХНІЧНИХ ПРИСТРОЇВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок