Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЛІНІЙНІ ІТЕРАТИВНІ МЕТОДИ ФІЛЬТРАЦІЇ, РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА СТИСКУ ДВОВИМІРНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ МАСИВІВ ДАНИХ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ

НЕЛІНІЙНІ ІТЕРАТИВНІ МЕТОДИ ФІЛЬТРАЦІЇ, РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА СТИСКУ ДВОВИМІРНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ МАСИВІВ ДАНИХ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ

Назва:
НЕЛІНІЙНІ ІТЕРАТИВНІ МЕТОДИ ФІЛЬТРАЦІЇ, РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА СТИСКУ ДВОВИМІРНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ МАСИВІВ ДАНИХ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,66 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НЕЛИНЕЙНЫЕ ИТЕРАТИВНЫЕ МЕТОДЫ И АЛГОРИТМЫ ФИЛЬТРАЦИИ, ВОССТАНОВЛЕН
ИЯ И СЖАТИЯ ИЗОБРАЖЕНИЙ ДЛЯ ДИСТАНЦИОННОГО ЗОНДИРОВАНИЯ


Міністерство освіти і науки України
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”
ПОНОМАРЕНКО Микола Миколайович
УДК 621.396.9:681.323
НЕЛІНІЙНІ ІТЕРАТИВНІ МЕТОДИ ФІЛЬТРАЦІЇ, РЕКОНСТРУКЦІЇ
ТА СТИСКУ ДВОВИМІРНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ МАСИВІВ ДАНИХ
ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ
05.07.12 - дистанційні аерокосмічні дослідження
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є.Жуковського “ХАІ” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Зеленський Олександр Олексійович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського
“Харківський авіаційний інститут”, завідуючий кафедрою “Прийому, передачі та обробки сигналів”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Костенко Павло Юрійович,
Харківський інститут Військово-Повітряних Сил України ім. Івана Кожедуба, професор кафедри “Радіотехнічні системи (навігації та посадки)”;
кандидат технічних наук
Ксендзук Олександр Володимирович,
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, докторант кафедри “Проектування радіоелектронних систем літальних апаратів”.
Провідна установа: Інститут радіофізики і електроніки НАН України
ім. О.Я.Усикова, відділ “Статистична радіофізика”, м. Харків.
Захист відбудеться “_23_”__вересня__ 2004 року о _13:30_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.062.07 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут” за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
Автореферат розіслано “__6_”__серпня_____ 2004 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В.В. Лукин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дистанційне зондування (ДЗ) знаходить застосування при вирішенні багатьох задач, що пов’язані з екологічним моніторингом навколишнього середовища, картографією, визначенням характеристик ґрунтів, параметрів льодяних покровів і т.і. Кінцевим етапом обробки зображень ДЗ зазвичай є тематична обробка та інтерпретація даних, надійність яких залежить від якості зображень, яка в свою чергу визначається багатьма факторами, зокрема, ефективністю методів фільтрації, що використовуються для придушення завад різної природи, урахуванням рельєфу поверхні, що зондується, та точністю його реконструкції, характеристиками застосовуваних методів стиску.
До методів фільтрації, реконструкції та стиску даних ДЗ пред’являється комплекс вимог, які є складними та часто суперечливими.
Зокрема, при синтезі та аналізі ефективності фільтрів не можуть використовуватись традиційні критерії якості, які не в повній мірі враховують специфіку задач, що вирішуються при інтерпретації даних ДЗ. Тому актуальними є формалізація задачі синтезу фільтру для заданого критерію якості (який визначається кінцевою задачею інтерпретації даних) та розробка методів автоматичного синтезу таких фільтрів.
Існуючі методи реконструкції цифрових моделей рельєфу (ЦМР) також не відповідають зростаючим вимогам до комплексної (візуальні характеристики та точність реконструкції) якості ЦМР, що робить актуальним їх подальше удосконалення та розробку нових методів реконструкції.
Попередній стиск зображень часто є необхідною умовою функціонування системи ДЗ, бо по каналах зв’язку з фіксованою пропускною здатністю доводиться передавати великі об’єми інформації. Такий стиск здійснюється до етапу вторинної обробки і актуальною є розробка методів стиску, які б враховували наявність шуму в зображеннях, що стискаються.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НЕЛІНІЙНІ ІТЕРАТИВНІ МЕТОДИ ФІЛЬТРАЦІЇ, РЕКОНСТРУКЦІЇ ТА СТИСКУ ДВОВИМІРНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ МАСИВІВ ДАНИХ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок