Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ І ВИКОРИСТАННЯ В СЕЛЕКЦІЇ ГЕНОФОНДУ ЛЮПИНУ ЖОВТОГО ЗА ОЗНАКАМИ РАННЬОСТИГЛОСТІ ТА ФУЗАРІОЗОСТІЙКОСТІ

СТВОРЕННЯ І ВИКОРИСТАННЯ В СЕЛЕКЦІЇ ГЕНОФОНДУ ЛЮПИНУ ЖОВТОГО ЗА ОЗНАКАМИ РАННЬОСТИГЛОСТІ ТА ФУЗАРІОЗОСТІЙКОСТІ

Назва:
СТВОРЕННЯ І ВИКОРИСТАННЯ В СЕЛЕКЦІЇ ГЕНОФОНДУ ЛЮПИНУ ЖОВТОГО ЗА ОЗНАКАМИ РАННЬОСТИГЛОСТІ ТА ФУЗАРІОЗОСТІЙКОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,98 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК”
БАРДАКОВ Володимир Анатолійович
УДК 631.527:633.367.1
СТВОРЕННЯ І ВИКОРИСТАННЯ В СЕЛЕКЦІЇ ГЕНОФОНДУ ЛЮПИНУ ЖОВТОГО ЗА ОЗНАКАМИ РАННЬОСТИГЛОСТІ ТА ФУЗАРІОЗОСТІЙКОСТІ
Спеціальність 06.01.05 – селекція рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в ННЦ “Інститут землеробства УААН” та в лабораторії селекції люпину Чернігівського інституту агропромислового виробництва УААН протягом 1997-2003 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
СОЛОДЮК Наталія Володимирівна,
ННЦ “Інститут землеробства УААН”,
головний науковий співробітник відділу селекції
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
БАЛАН Василь Миколайович,
Інститут цукрових буряків УААН,
завідувач відділу насінництва
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
БУГАЙОВ Василь Дмитрович,
Інститут кормів УААН,
завідувач лабораторії селекції кормових культур
Провідна установа: Вінницький державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України.
Захист дисертації відбудеться “ 21 ” лютого 2007 року о “12” годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Національному науковому центрі “Інститут землеробства УААН”.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна, 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, ННЦ “Інститут землеробства УААН”, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ННЦ “Інститут землеробства УААН”.
Автореферат розісланий “ 18 ” січня 2007 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Л.О. Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В умовах Полісся та Лісостепу України важливу роль у зменшенні дефіциту кормового білка відіграють зернобобові культури, серед яких досить перспективним являється кормовий люпин. Люпин жовтий є досить цінною кормовою культурою і в силу свого агробіологічного потенціалу в більшості областей нашої країни, а особливо на порівняно бідних поліських ґрунтах, відіграє також важливу роль і в біологізації землеробства.
Нажаль потенціальні можливості люпину використовуються у виробництві недостатньо, що призводить до скорочення посівних площ. Це пояснюється рядом причин, серед яких і недоліки районованих сортів.
Актуальність теми: Незважаючи на значний обсяг проведених селекційних досліджень по створенню сортів (Г.І. Таранухо, 1980; М.І. Лукашевич, 1989; Н.В. Солодюк, 1989; І.К. Саввичева, 1996; І.П. Такунов, 1996) на сьогодні рекомендовані виробництву сорти люпину жовтого не в повній мірі відповідають зростаючим запитам приватних товаровиробників. Це вимагає підвищення результативності селекційної роботи по створенню нових сортів. Світовий досвід селекції свідчить, що вирішальним чинником її ефективності є генетичне різноманіття вихідного матеріалу, на якому вона ґрунтується. Для селекційної практики в умовах Полісся ще недостатньо вивчені та оцінені колекційні зразки різного еколого-географічного походження, які могли б використовуватися як батьківські форми - джерела цінних господарських ознак при створенні нового селекційного матеріалу шляхом внутрішньовидової гібридизації. Все це істотно стримує створення інтенсивних, ранньостиглих, стійких до хвороб сортів. Створення таких сортів люпину жовтого є актуальною проблемою і має важливе народногосподарське значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами: Дослідження за темою дисертаційної роботи проводили у відповідності з тематичними планами і робочими програмами НДР Чернігівського інституту агропромислового виробництва по виконанню науково-технічної програми УААН “Кормовиробництво” – “Розробити зональні екологічно безпечні системи виробництва високобілкових кормів, які забезпечать одержання з 1 га посіву 7 – 9 т кормових одиниць і 1,0 – 1,4 т білка, підпрограма “Селекція кормових культур”, завдання “Створити інтенсивні кормові сорти жовтого і білого люпину, які забезпечать збір білка 1,3 – 2,0 т/га, стійкі до хвороб з високою азотфіксацією” (№ держреєстрації – UA01002328P, 0104U003975).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ І ВИКОРИСТАННЯ В СЕЛЕКЦІЇ ГЕНОФОНДУ ЛЮПИНУ ЖОВТОГО ЗА ОЗНАКАМИ РАННЬОСТИГЛОСТІ ТА ФУЗАРІОЗОСТІЙКОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок