Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ЗЕРНОВИХ

ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ЗЕРНОВИХ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ЗЕРНОВИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,61 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛИТВИН ОЛЕНА ЄВГЕНІВНА
УДК 338.439.8
ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НА СВІТОВОМУ РИНКУ ЗЕРНОВИХ
Спеціальність 08.05.01. - Світове господарство і
міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі управління зовнішньоекономічною діяльністю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Кредісов Анатолій Іванович
професор кафедри управління зовнішньоекономічною
діяльністю Інституту міжнародних відносин Київського
національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік УААН
Гайдуцький Павло Іванович
Т.в.о. керівника головної служби соціально-економічної
політики Секретаріату Президента України
кандидат економічних наук, доцент
Савчук Віктор Іванович
доцент кафедри зовнішньоекономічної діяльності
Інституту менеджменту та фінансів при Київському
національному університеті імені Тараса Шевченка
Провідна установа Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН
України, відділ зовнішньоекономічних досліджень, м. Київ
Захист відбудеться 25 квітня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 12.
Автореферат розісланий 25 березня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Поліщук Л.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтеграція агропродовольчої сфери України у світову сільськогосподарську систему передбачає обгрунтування науково виваженої, несуперечливої та перспективної у широкому контексті торговельної політики, яка б враховувала стратегічні цілі, пріоритети і національні інтереси. За роки незалежності Україна суттєво просунулась на шляху до визнання її повноцінним партнером у світовій сільськогосподарській торгівлі, насамперед на світовому ринку зернових, на якому вона зайняла досить активну позицію особливо в останні роки.
Економіка України загалом, а також її аграрний сектор сьогодні, вочевидь, потребує залучення інвестицій, ефективних технологій, а відтак – розширення сільсько-господарського експорту, зокрема традиційної для України торгівлі зерновою продукцією. При цьому значно підвищується роль експортної орієнтації аграрного комплексу країни, акцентується необхідність експортно-орієнтованого розвитку зернопродовольчого комплексу України, що, в свою чергу, пов’язано з якісним оновленням господарських зв’язків як з країнами пострадянського простору, так і з країнами дальнього зарубіжжя, насамперед Африки та Азії.
Досвід багатьох країн засвідчує, що розвиток зовнішньоекономічних відносин, відкритість аграрної економіки у поєднанні з виваженою і збалансованою торговельною політикою дають змогу забезпечити достатньо високі темпи сільськогосподарського виробництва, зростання її експортного потенціалу на світовому ринку. З огляду на це, особливо актуальним є урахування зарубіжного досвіду формування експортної політики для України, яка має значні успадковані сільськогосподарські потужності, що за умови їх ефективного використання суттєво перевищують внутрішні потреби країни у продовольстві та сільськогосподарській сировині. Водночас ретельний науковий аналіз динаміки вітчизняного зернового ринку (виробництва, співвідношення попиту і пропозиції, зміни зернових запасів, співвідношення експортних і імпортних позицій) є важливою передумовою вдалої та реалістичної оцінки перспектив, можливостей держави продавати зернові за найсприятливішими умовами, раціонально маневрувати власними ресурсами, продуктивно нарощувати виробництво в аграрному секторі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКСПОРТНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ НА СВІТОВОМУ РИНКУ ЗЕРНОВИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок