Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА АПАРАТІВ СУХОГО ВЛОВЛЮВАННЯ І ПОДІЛУ ПИЛУ НА КОМПОНЕНТИ

ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА АПАРАТІВ СУХОГО ВЛОВЛЮВАННЯ І ПОДІЛУ ПИЛУ НА КОМПОНЕНТИ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА АПАРАТІВ СУХОГО ВЛОВЛЮВАННЯ І ПОДІЛУ ПИЛУ НА КОМПОНЕНТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,64 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МУЛЯВКО ВАЛЕРІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 622.807:621.928.8
ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА АПАРАТІВ СУХОГО ВЛОВЛЮВАННЯ І ПОДІЛУ ПИЛУ НА КОМПОНЕНТИ
Спеціальність 05.26.01 "Охорона праці"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
доктора технічних наук
КРИВИЙ РІГ - 2003.


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Криворізькому технічному університеті
НАУКОВИЙ КОНСУЛЬТАНТ
Доктор технічних наук, професор Гурін Аркадій Олександрович, Криворізький технічний університет, завідувач кафедри
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор техн. наук, професор, Бересневич Петро Васильович, завідувач кафедри теплогазопостачання та вентиляції Криворізького технічного університету;
доктор техн. наук Бєліков Анатолій Серафімович, проф. кафедри „Безпеки життєдіяльності” Придніпровської Державної академії будівництва та архітектури;
доктор техн. наук, Медведєв Едуард Миколайович, старший науковий співробітник Макіївського науково дослідного інституту з безпеки робіт у гірничий промисловості Міністерства палива та енергетики України.
Провідна організація - Національний гірничий університет, кафедра “Аерології та охорони праці”, м. Дніпропетровськ.
Захист дисертації відбудеться „18” грудня „ 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої ради Д. 09.052.02. при Криворізькому технічному університеті за адресою: 324002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці університету.
Автореферат розіслано „17„ ...листопада.... 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої ради
кандидат техн. наук, професор Фаустов Г.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність питання. Процес одержання готової продукції гірничорудними підприємствами пов'язаний з виділенням великої кількості пилу, обсяги якого різко зростуть зі змушеним переходом: по-перше, до видобутку і збагачення бідних кварцитів, що містять підвищену кількість вільного двоокису кремнію та мають більш високу міцність; по-друге, до сухих технологій переробки гірничої маси, що пов’язано з тенденцією зниження водоємкості промисловості.
Відсутність єдиної теоретичної основи різних механізмів осаджування пилу, пов’язаних з фізико-механічними властивостями її частинок, не дає змоги розробити нові, більш ефективні пиловловлювачі. А відсутність коштів на ремонт і обслуговування вже діючих, зношених, призводить до неефективної їхньої роботи, тобто, до значного перевищення гранично допустимих концентрацій пилу в повітрі, що є однією з причин захворювання робітників пневмоконіозами. Крім того, мокре видалення уловленого пилу в шламосховища, що домінує на сучасних підприємствах, а також великі викиди його в атмосферу, призводять до великих втрат корисного продукту, що складає, наприклад, при гарячому спіканні концентрату на фабриках ГЗКів 5-10 % від вихідного матеріалу.
Актуальність роботи, таким чином, обумовлена необхідністю створення теоретичного обґрунтування процесів уловлення та поділу пилу на компоненти, яке дозволить розробити більш ефективні та продуктивніші апарати нового покоління. Це забезпечить зниження запиленості повітря на робочих місцях до безпечного рівня, зменшення викидів пилу до встановлених норм ГДВ, навіть при збільшенні обсягів його утворення. А рекуперація цінних компонентів пилу, забезпечить окупність реконструкції й обслуговування аспіраціних систем.
Основна ідея роботи полягає у використанні закономірностей руху пилу в силових полях (аеродинамічному, електричному і магнітному), з метою створення теоретичних основ вловлювання та сепарації пилу на компоненти, а також для вивчення його фізичних властивостей.
У дисертаційній роботі представлено результати досліджень, виконаних автором відповідно до планів науково-дослідних робіт Криворізького технічного університету, виконання яких курирувалося інститутами (НДІБПГ м. Кривий Ріг), ВНІПІЧЕО (м. Харків), Укргіпротрансшлях (м. Київ) і Гірничо-металургійним (м. Алчевськ), і відповідних комплексно-цільових програм Держплану СРСР і Державного комітету з науки і техніки ОЦ-039 "Розвиток техніки і технології видобутку і збагачення корисних копалин", 0.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ТА РОЗРОБКА АПАРАТІВ СУХОГО ВЛОВЛЮВАННЯ І ПОДІЛУ ПИЛУ НА КОМПОНЕНТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок