Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОРСЬКИЙ СТИЛЬ Й. БРАМСА (теоретико-методологічний та аналітичний аспекти)

АВТОРСЬКИЙ СТИЛЬ Й. БРАМСА (теоретико-методологічний та аналітичний аспекти)

Назва:
АВТОРСЬКИЙ СТИЛЬ Й. БРАМСА (теоретико-методологічний та аналітичний аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,40 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ МИСТЕЦТВ
ім. І.П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО
САДОВНІКОВА Олена Сергіївна
УДК 78.071.1
АВТОРСЬКИЙ СТИЛЬ Й. БРАМСА
(теоретико-методологічний та аналітичний аспекти)
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства 
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському державному університеті мистецтв ім. І.П. Котляревського Міністерства культури і туризму України.
Науковий керівник: | кандидат мистецтвознавства, доцент
Іванова Ірина Леонідівна
Харківський державний університет мистецтв ім. І.П. Котляревського,
професор кафедри історії музики
Офіційні опоненти: | доктор мистецтвознавства, професор
Кияновська Любов Олександрівна
Львівська державна музична академія ім. М.В. Лисенка,
завідувач кафедри історії музики
кандидат мистецтвознавства, доцент
Коханик Ірина Миколаївна
Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського,
доцент кафедри теорії музики
Провідна установа: | Одеська державна музична академія ім. А.В. Нежданової, кафедра історії музики та музичної етнографії
Захист відбудеться ” червня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .871.01 у Харківському державному університеті мистецтв ім. І.П. Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, м. Конституції, 11/13, ауд. 
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського за адресою: 61003, м. Харків, м. Конституції, 11/13.
Автореферат розісланий 30 квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент Чернявська М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Загадковість і парадоксальність давно визнані „візитною карткою” музичного стилю Брамса. З одного боку, доступність музичної мови, немовби навмисна традиційність форм створюють відчуття відкритості композиторського висловлення; з іншого – стиль у цілому залишається герметичним, недоступним для безпосереднього аналітичного спостереження. Отже, простота й удавана загальнозрозумілість музики Брамса при більш вдумливому підході обертаються нерозумінням, що обумовлює осібне положення композитора в культурі. Парадоксальність стилю Брамса проявляється й на іншому рівні: виявляючи назовні ті або інші властивості та мовні закономірності, композитор у той же час анулює їх зсередини, надаючи їм часто прямо протилежного значення і створюючи прецедент внутрішньо рухливої, живої системи.
У музичній науці спадщина композитора висвітлюється в монографіях і монографічних нарисах (К. Царьова, К. Гейрінгер, Ф. Грассбергер, М. Друскін, Г. Галь, С. Роговий, В. Малунцева, S.J.M.F.M.; дисертаціях (А. Гусєва, О. Бондурянський, О. Мрєвлов, К. Царьова, І. Михайлов, Р. Новикова, Я. Торган, О. Гвоздєв, І. Храмова, М. Шавінер, Ж. Лавеліна, І. Слонім); статтях (К. Царьова, О. Мрєвлов, Б. Асафьєв, І. Соллертинський, М.usgrave, R.та ін.), що складають у сукупності досить значний корпус вітчизняного та закордонного брамсознавства. Він містить також низку тематичних збірників, цілком присвячених творчості й особистості композитора, зокрема Brahms-1, 2: Biographical, Documentary and Analytical Studies (Cambridge, 1983, 1987), Brahms and His World (Princeton, 1990), Brahms Studies: Analytical and Historical Perspectives (Oxford, 1990), И. Брамс. Черты стиля (СПб., 1992). Втім доводиться відзначати часткову вивченість музики Брамса в плані стильових закономірностей, а також відсутність самостійних праць, в яких досліджується безпосередньо стиль композитора як цілісність. В названих роботах розкривається лише атрибутивна ознака стилю Брамса – окремі структурно-мовні засоби, що свідчить про недостатню ефективність традиційного музикознавчого аналізу для усвідомлення стилю як феномена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: АВТОРСЬКИЙ СТИЛЬ Й. БРАМСА (теоретико-методологічний та аналітичний аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок