Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ 2 ТИПУ

ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ 2 ТИПУ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ 2 ТИПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ЕНДОКРИНОЛОГІЇ ТА ОБМІНУ РЕЧОВИН
ім. В. П. КОМІСАРЕНКА АМН УКРАЇНИ
СОКОЛОВА Любов Костянтинівна
 
УДК 616.379-008.64:616-005. 4
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ
У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ 2 ТИПУ
14.01.14ѕ ендокринологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка АМН України, м. Київ
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор, академік НАН та АМН України Єфімов Андрій Семенович, Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка АМН України, завідувач діабетологічного відділу
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Зубкова Світлана Тихонівна,
Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка АМН України,
провідний науковий співробітник лабораторії функціональної діагностики
кандидат медичних наук, доцент Щербак Олександр Вікторович,
Національний медичний університет ім. акад. О. О. Богомольця,
доцент кафедри ендокринології
Провідна установа:
Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького,
кафедра ендокринології, МОЗ України, м. Львів
Захист відбудеться " 30 " січня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.558. 01 з ендокринології в Інституті ендокринології та обміну речовин ім.В.П.Комісаренка АМН України (04114, Київ-114, вул. Вишгородська, 69).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В. П. Комісаренка АМН України (04114, Київ-114, вул. Вишгородська, 69)
Автореферат розісланий " 27 " грудня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук Калинська Л. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Цукровий діабет (ЦД) ѕ найбільш поширене ендокринне захворювання. Кількість хворих на діабет в Україні щорічно зростає на 5-7% (Тронько М. Д., Єфімов А. С., Кравченко В. І., Паньків В. І., 1996) і на початок 1999 року в Україні зареєстровано більше 1 мільйона хворих. Велика соціальна значимість цукрового діабету полягає у тому, що він призводить до ранньої інвалідизації та високої смертності (ЕфимовА.С. и соавт., 2000; Балаболкин М. И., 2000). З іншого боку, основною причиною смертності в Україні є захворювання серцево-судинної системи. За останні три роки захворюваність на хвороби системи кровообігу збільшилася на 39% і майже на 7% зросла смертність від них (О.Ф.Возіанов, 2000). За даними ВООЗ (1994) більш, ніж 75% хворих з інсуліннезалежним цукровим діабетом помирають внаслідок судинних катастроф. Епідеміологічними дослідженнями встановлено, що перебіг ішемічної хвороби серця (ІХС) на тлі цукрового діабету характеризується великою частотою розвитку повторних інфарктів міокарда, вищим ступенем інвалідності внаслідок розвитку ускладнень (Lowel Н. et al., 2000; Амосова Е. Н., 2000).
В основі розвитку ІХС у хворих на ЦД лежать процеси прискореного розвитку атеросклерозу вінцевих судин, так званої діабетичної макроангіопатії (Ефимов А.С., Скробонская Н.А.,1998; Miettinen H., 1997). Вважають, що для хворих на ЦД, крім традиційних факторів риску розвитку атеросклерозу, притаманні специфічні фактори – гіперглікемія, гіперінсулінемія та інсулінорезистентність, ендотеліальна дисфункція, порушення коагуляційних властивостей крові (Steiner G., 1994; Ferranini E., 1995; Staut RW., 1996).
Разом з тим, механізми, що зумовлюють більшу розповсюдженість та гірший перебіг ІХС на тлі цукрового діабету, залишаються до нинішнього часу недостатньо вивченими. В літературі є лише поодинокі дані про результати досліджень коронарного кровообігу з використанням селективної коронаровентрикулографії, про наявність і ступінь вираженості колатеральної циркуляції у хворих на цукровий діабет та ІХС.
На сьогодні чітко встановлена найважливіша роль порушень ліпідного обміну в формуванні атеросклеротичного ураження судин (Taskinen MR., 1996; Turner R. et al., 1998). Однак ефективність гіполіпідемічної терапії, як засобу корекції чинників ризику розвитку гострих коронарних синдромів, у хворих на цукровий діабет є недостатньо вивченою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ІШЕМІЧНОЇ ХВОРОБИ СЕРЦЯ У ХВОРИХ НА ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ 2 ТИПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок