Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА РОЗВИТКУ ЛЕКСИЧНОЇ СИСТЕМИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В АВСТРАЛІЇ: ЕТНОЛІНГВІСТИЧНИЙ АСПЕКТ (на матеріалі лексики з автохтонним компонентом значення)

ДИНАМІКА РОЗВИТКУ ЛЕКСИЧНОЇ СИСТЕМИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В АВСТРАЛІЇ: ЕТНОЛІНГВІСТИЧНИЙ АСПЕКТ (на матеріалі лексики з автохтонним компонентом значення)

Назва:
ДИНАМІКА РОЗВИТКУ ЛЕКСИЧНОЇ СИСТЕМИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В АВСТРАЛІЇ: ЕТНОЛІНГВІСТИЧНИЙ АСПЕКТ (на матеріалі лексики з автохтонним компонентом значення)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,01 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферована дисертація становить собою досвід вивчення тих аспектів
еволюції лексичної системи англійської мови, які зумовлені лінгвокуль
турними модифікаціями у світосприйманні та мові англосаксонського ет
носу в період його адаптації до нових умов функціо


ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
КОЗЛОВА Тетяна Олегівна
УДК: 802.0-3-087(94)
ДИНАМІКА РОЗВИТКУ ЛЕКСИЧНОЇ СИСТЕМИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В АВСТРАЛІЇ: ЕТНОЛІНГВІСТИЧНИЙ АСПЕКТ
(на матеріалі лексики з автохтонним компонентом значення)
Спеціальність 10.02.04 - германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків - 2001Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії англійської мови Запорізького державного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Скибіна Валентина Іванівна,
завідувач кафедри теорії англійської мови,
декан факультету іноземної філології
Запорізького державного університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Омельченко Лариса Федорівна,
професор кафедри практики англійської мови
Київського державного лінгвістичного
університету
кандидат філологічних наук, доцент
Маслова Ніна Іванівна,
доцент кафедри англійської філології
Харківського національного університету
ім. В.Н.Каразіна
Провідна установа: Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова,
кафедра лексикології та стилістики англійської мови,
Міністерство освіти і науки України, м.Одеса
Захист відбудеться “ 8 ” червня 2001 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16. Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-75).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна
Автореферат розісланий “ 8 ” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Солощук Л.В.
Реферована дисертація становить собою досвід вивчення тих аспектів еволюції лексичної системи англійської мови, які зумовлені лінгвокультурними модифікаціями у світосприйманні та мові англосаксонського етносу в період його адаптації до нових умов функціонування на території Австралії. Лінгвокультурні трансформації значною мірою викликані міжетнічними контактами: останні визначили напрямок еволюції лексичної системи англійської мови й механізми її адаптації.
Незважаючи на різноаспектне вивчення мовних контактів (У.Вайнрайх, Ю.Д.Дешерієв, Ю.О.Жлуктенко, О.М.Мороховський, В.Ю.Розенцвейг, В.М.Русанівський, С.В.Семчинський, А.І.Чередниченко, Е.Хауген та ін.), відкритим лишається питання про кореляції трансформацій у концептуальній картині світу та лексичній системі.
Дослідження виконано в руслі етнолінгвістичного підходу до вивчення мовних фактів. Це пов’язано з нагальною потребою в заповненні наукової лакуни й переорієнтуванням студій з мовної варіативності (Н.Н.Биховець, А.І.Домашнєв, В.М.Жирмунський, Ю.А.Зацний, Т.О.Малікова, Н.І.Маслова, Л.Г.Попова, В.І.Скибіна, Г.В.Степанов, Е.М.Фадєєва, А.Д.Швейцер, R.W.Bailey, J.L.Dillard, H.L.Mencken, M.M.Orkin, E.Partridge та ін.) на вирішення проблеми еволюції мови у зв’язку з розвитком культури етносу, синтезу мовних модифікацій і культурних трансформацій в умовах міжетнічних контактів.
Актуальність дослідження визначається виходом його за межі структурної і соціолінгвістичної парадигм, що домінують у царині вивчення процесів і результатів міжмовного контактування. Запропонований у дисертації підхід до вивчення динаміки розвитку лексичної системи англійської мови в Австралії (AuE) передбачає аналіз етнокультурної ситуації, пояснення процесів модифікації словникового складу з урахуванням контактів англофонів з автохтонним комплексом, привнесених етномовних і етнокультурних традицій. Правомірність застосування зазначеного підходу пояснюється преважно імпліцитним характером перебігу цієї взаємодії, що вимагає спеціальної евристичної моделі аналізу, яка передбачає неодмінне врахування фактів мови й культури у їх діалектичній єдності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИНАМІКА РОЗВИТКУ ЛЕКСИЧНОЇ СИСТЕМИ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ В АВСТРАЛІЇ: ЕТНОЛІНГВІСТИЧНИЙ АСПЕКТ (на матеріалі лексики з автохтонним компонентом значення)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок