Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛАНУВАННЯ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ В УМОВАХ ВАНТАЖНИХ АВТОТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ

ПЛАНУВАННЯ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ В УМОВАХ ВАНТАЖНИХ АВТОТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ПЛАНУВАННЯ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ В УМОВАХ ВАНТАЖНИХ АВТОТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,88 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УТКІНА МАРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 656:658.153
ПЛАНУВАННЯ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ В УМОВАХ
ВАНТАЖНИХ АВТОТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному транспортному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент,
Чеснакова Людмила Станіславівна,
Національний транспортний університет,
професор кафедри менеджменту та підприємництва
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
Цвєтов Юрій Михайлович,
Київський університет економіки і технологій транспорту,
завідувач кафедри обліку і аудиту
кандидат економічних наук, професор,
Козак Людмила Степанівна,
Національний транспортний університет,
професор кафедри економіки та інформатики
Провідна установа: Ужгородський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економіки, менеджменту та маркетингу,
м. Ужгород
Захист відбудеться “24” травня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .059.04 при Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м. Київ, вул. Суворова, 1, ауд. 333.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий “15” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Левківський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі розвитку ринкових відносин в Україні однією із важливих причин незадовільного фінансового стану більшості підприємств, в т. ч. автомобільного транспорту, стало значне зростання рівня їх дебіторської заборгованості. Одначе як у практичному, так і науковому плані питанням ефективного управління заборгованістю приділяється недостатньо уваги. Таке положення пояснюється тим, що за часів планової економіки фонди обігу, до яких відноситься дебіторська заборгованість, на підприємствах не планувалися, а отже було відсутнє наукове управління ними.
На сьогодні існують окремі розробки вчених України та країн СНД, серед яких дослідження І.А. Бланка, І.Т. Балабанова, Л.А. Дробозіної, А.М. Поддєрьогіна, О.С. Стоянової, А.Д. Шеремета, В.В. Шокуна та інших, що пов’язані з пошуком пріоритетних напрямків підвищення ефективності використання оборотних активів, в т. ч. дебіторської заборгованості.
Аналіз світового досвіду (дослідження Дж. К. Ван Хорна, Є. Нікбахта, А. Гроппеллі, Н. Холта Роберта, К. Шим Джейа, Г. Джойла Сигела та інших) засвідчує про наявність великої кількості методів та прийомів управління дебіторською заборгованістю. Проте рекомендації західних вчених не завжди прийнятні для підприємств України:
-
по-перше, в той час як ринкові методики розраховані на платоспроможних клієнтів, значна кількість вітчизняних підприємств мають низьку платоспроможність;
-
по-друге, в країні ще не набув широкого застосування вексельний кредит;
-
по-третє, до теперішнього часу не існує чіткої правової та виконавчої бази для стягнення боргів в разі несплати наданих послуг.
У цьому зв’язку очевидною є нагальна потреба розробки механізму управління дебіторською заборгованістю, який би враховував особливості функціонування підприємства в ринковому середовищі України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до теми науково-дослідної роботи кафедри менеджменту та підприємництва Національного транспортного університету “Оцінка фінансової стійкості підприємств автомобільного транспорту в ринкових умовах” (номер державної реєстрації 0102U006741). Здобувачем розроблена система планування дебіторської заборгованості за перевезення вантажів, яка сприяє підвищенню фінансової стійкості вантажних автотранспортних підприємств.
Мета та завдання дослідження. Метою дослідження є удосконалення системи планування дебіторської заборгованості за транспортні послуги для створення передумов підвищення прибутковості вантажних перевезень в межах прийнятного для автотранспортного підприємства рівня ризику втрати ліквідності та легалізації обороту його обігових коштів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПЛАНУВАННЯ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ В УМОВАХ ВАНТАЖНИХ АВТОТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок