Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИМСЬКІ ТАТАРИ У ЛІБЕРАЛЬНОМУ РУСІ МУСУЛЬМАНСЬКИХ НАРОДІВ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ ПОЧАТКУ ХХ ст.

КРИМСЬКІ ТАТАРИ У ЛІБЕРАЛЬНОМУ РУСІ МУСУЛЬМАНСЬКИХ НАРОДІВ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ ПОЧАТКУ ХХ ст.

Назва:
КРИМСЬКІ ТАТАРИ У ЛІБЕРАЛЬНОМУ РУСІ МУСУЛЬМАНСЬКИХ НАРОДІВ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ ПОЧАТКУ ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,28 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШЕНДРІКОВА Сніжана Павлівна
УДК 94(477.75)(=512.147)192:329.12
КРИМСЬКІ ТАТАРИ У ЛІБЕРАЛЬНОМУ РУСІ МУСУЛЬМАНСЬКИХ НАРОДІВ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ ПОЧАТКУ ХХ ст.
07.00.02. — Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступенякандидата історичних наук
Запоріжжя — 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України та допоміжних історичних дисциплін Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України (м. Сімферополь).
Науковий керівник: — доктор історичних наук, доцент
Ганкевич Віктор Юрійович,
професор кафедри історії України та допоміжних історичних дисциплін
Таврійського національного університету
ім. В.І.Вернадського (м. Сімферополь)
Офіційні опоненти: — доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
Брехуненко Віктор Анатолійович,
вчений секретар Інституту Української археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського НАН України (м. Київ); —
кандидат історичних наук
Радівілов Данило Анатолійович,
вчений секретар Інституту сходознавства ім. А.Кримського НАН України (м. Київ).
Провідна установа: — Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться „20” вересня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради К 17.051.01 по захисту дисертацій у Запорізькому державному університеті Міністерства освіти і науки України (адреса: 69063, м. Запоріжжя, вул.Жуковського, 66, корпус 5, ауд.327)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Запорізького державного університету (адреса: 69063, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 66, корпус 2)
Автореферат розісланий „17” серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко С.М. 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження обумовлена недостатньою її розробкою вітчизняною та зарубіжною історичною наукою. Загальновідомо, що дослідження, пов'язані із минулим кримськотатарського народу, тривалий час носили винятково тенденційний характер.
Брак об'єктивних наукових узагальнень, нерозробленість методології, системної джерельної бази та історіографії ставлять перед вітчизняними дослідниками завдання, спрямовані на подолання суттєвих лакун історії кримських татар. За роки незалежності почали активно досліджуватися важливі, ключові сюжети з минулого кримськотатарського народу, однак помітні зусилля багатьох учених, які спрямовані на термінове заповнення історичних прогалин, на сьогодні ще не достатні. На жаль, залишаються поза увагою стратегічні напрямки національної історії кримських татар, в першу чергу в контексті розвитку культур інших мусульманських народів.
Безумовно, найбільшу складність, а тому й зацікавлення вітчизняних дослідників викликають витоки й минуле національного руху кримських татар, які довгі роки демонстративно мирними засобами боролися з тоталітарним режимом. Саме тому є всі підстави для опрацювання витоків національного руху кримських татар, тим більше, що ліберальна платформа передувала всім іншим ідеологіям у політичній історії цього народу в ХХ ст. і була невід'ємною самобутньою складовою частиною ліберального руху мусульманських народів Російської імперії.
З цим періодом пов'язана активна робота видатних громадських діячів із числа кримських мусульман, таких як І.Гаспринський, І.Муфтій-заде, А.Медієв. Підкреслюючи внесок лідера національно-ліберального руху кримських татар І.Гаспринського, Президент України Л.Д. Кучма наголошував на тому, що саме він спричинив „потужний вплив” на „поширення ідей гуманізму і соціального прогресу”.
У добу радикалізації міжетнічних та міжконфесійних конфліктів останнього часу звернення до позитивного досвіду минулого, може допомогти у розв'язанні проблем забезпечення мирного співіснування різних за мовами, культурою та релігією народів у межах єдиної держави.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КРИМСЬКІ ТАТАРИ У ЛІБЕРАЛЬНОМУ РУСІ МУСУЛЬМАНСЬКИХ НАРОДІВ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ ПОЧАТКУ ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок