Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕРИСТИЧНА ПРОБЛЕМАТИКА В ІСТОРІЇ ФІЛОСОФІЇ: КОМПАРАТИВІСТСЬКИЙ АНАЛІЗ

ЕРИСТИЧНА ПРОБЛЕМАТИКА В ІСТОРІЇ ФІЛОСОФІЇ: КОМПАРАТИВІСТСЬКИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ЕРИСТИЧНА ПРОБЛЕМАТИКА В ІСТОРІЇ ФІЛОСОФІЇ: КОМПАРАТИВІСТСЬКИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Крикун Віталій Юрійович
УДК 162.6:1(091)
ЕРИСТИЧНА ПРОБЛЕМАТИКА В ІСТОРІЇ ФІЛОСОФІЇ: КОМПАРАТИВІСТСЬКИЙ АНАЛІЗ
спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі логіки філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Хоменко Ірина Вікторівна
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри логіки.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Цюрупа Михайло Володимирович,
завідувач кафедри філософії і соціальних наук,
Київський університет туризму, економіки та права;
кандидат філософських наук,
Навроцький Володимир В`ячеславович,
Інститут філософії ім.Г.С. Сковороди НАН України,
старший науковий співробітник відділу логіки
та методології науки.
Захист відбудеться “ 22 ” --жовтня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий “21” 09 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Мистецтво сперечатися має вагоме значення в житті, в науці, в державних та суспільних справах, там, де перетинаються різноманітні погляди людей щодо певних питань, положень.
Там, де не відбувається суперечок з важливих проблем, там виникає застій, насамперед, у духовній сфері. Саме такий стан справ був, ще до недавніх часів, характерний для нашої країни, оскільки тоталітарний режим в СРСР не допускав ніяких точок зору, які б суперечили загально визначеному світогляду і політиці партії, єдино вірною визнавалася та точка зору, що раніше вже була визначена владними структурами.
Разом з отриманням Україною незалежності стан справ у галузі еристики почав поступово виправлятися. З`являється можливість для кожної особистості на власну думку. Новий комунікативний простір потребує рівноцінних співрозмовників, які не залежать один від одного, і можуть вільно відстоювати власну точку зору в комунікативних процесах. Нажаль, відповідна культура полеміки не є розвинутою, що викликає неспроможність опонентів чітко і ясно висловлювати власні думки, наводити аргументацію на захист власної точки зору або критикувати точку зору опонента, що яскраво проявляється під час суспільних комунікативних акцій. Це свідчить про необхідність розвитку комунікативної культури в межах українського суспільства і, як наслідок, набуває актуальності розвиток еристики як науки.
На сучасному етапі розвитку еристики дослідження поняття “суперечка” звертає на себе все більше уваги з боку науковців з різних галузей: філософії, історії філософії, логіки, лінгвістики, спеціалістів з теорії аргументації та інших. Це свідчить про міждисциплінарний характер еристичної проблематики.
У межах філософії велика увага приділяється вивченню комунікативної проблематики, що містить в собі декілька напрямків дослідження різноманітних аспектів комунікації (комунікативна філософія, теорія аргументації та інші). В межах сучасної логіки наприкінці XX ст. з`являється новий напрямок – неформальна логіка, яка тісно пов`язана з теорією аргументації, в межах якої розробляється еристика. Однією з специфічних рис теорії аргументації є те, що її проблематика знаходиться на стику логічного і філософського знання.
Проте для ґрунтовного розуміння сучасної суперечки корисно звернутися до історії розвитку філософської думки. Такий аналіз може бути здійснений різноманітними методами, але для проблематики, що становить предмет саме цього дисертаційного дослідження, найкращим є компаративістський метод, який є актуальним для сучасного історико – філософського знання і дозволяє розглядати різноманітні філософські тенденції в їхній взаємодії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕРИСТИЧНА ПРОБЛЕМАТИКА В ІСТОРІЇ ФІЛОСОФІЇ: КОМПАРАТИВІСТСЬКИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок