Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ І МЕТОДИ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ НАВАНТАЖЕННЯМ В МЕРЕЖНИХ СИСТЕМАХ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ

МОДЕЛІ І МЕТОДИ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ НАВАНТАЖЕННЯМ В МЕРЕЖНИХ СИСТЕМАХ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ

Назва:
МОДЕЛІ І МЕТОДИ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ НАВАНТАЖЕННЯМ В МЕРЕЖНИХ СИСТЕМАХ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,65 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Бацамут Володимир Миколайович
УДК 519.711:044.722
МОДЕЛІ І МЕТОДИ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ
НАВАНТАЖЕННЯМ В МЕРЕЖНИХ СИСТЕМАХ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ
 
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформаційних систем і технологій в діяльності ОВС Національного університету внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України, доктор фізико-математичних наук, професор Яковлев Сергій Всеволодович, Національний університет внутрішніх справ, м. Харків, професор кафедри прикладної математики.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Левикін Віктор Макарович, Харківський національний університет радіоелектроніки, м. Харків, завідувач кафедри інформаційних управляючих систем;
- кандидат технічних наук Шостак Ігор Володимирович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, м. Харків, доцент кафедри програмного забезпечення комп’ютерних систем.
Провідна установа:
Херсонський національний технічний університет, кафедра інформаційних технологій, м. Херсон.
Захист відбудеться “22” червня 2005 р. о 15 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14, тел: (057) 70-21-451.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “20” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Ф.Чалий


Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Елементом високоефективної діяльності органів внутрішніх справ (ОВС) України є АСУ Міністерства внутрішніх справ (МВС) організаційного типу, в основі якої лежить розподілена по всій території держави мережа передачі даних з комутацією пакетів (ПД-КП). Зібрані в єдину систему засоби автоматизації дозволяють виконувати вимоги щодо управління ОВС в умовах обмеженого часу на прийняття рішення і швидкої зміни обстановки.
Проведений аналіз мережі ПД МВС України показує, що зростання темпів й обсягів документообігу останнім часом викликає додаткове навантаження на мережу. Усе це впливає на ефективність застосування мережі за призначенням, рівень якої вже не повною мірою відповідає вимогам, особливо в години найбільшого навантаження (ГНН). Отже, у зв’язку з тим, що потоки й обсяги інформації мають випадковий характер, а пропускна здатність мережної системи обмежена, виникає задача ефективного управління її вхідним навантаженням.
Більшість відомих методів управління навантаженням мереж ПД лише усуває факт їх перевантаження та блокування і не протидіє переходу систем у даний стан, тобто виявляється незахищеність таких систем з боку вхідного трафіка. Решта методів важко реалізується в реальних системах, і крім того, обмежує їх дійсну пропускну здатність, що негативно впливає на оперативність доведення інформації.
Процеси, що відбуваються в мережі ПД під час функціонування, впливають на таку важливу її характеристику, як топологія. Через таку свою властивість, як зв’язність, топологія впливає на інформаційні процеси, що відбуваються в системі, тобто на якість обслуговування користувачів. Отже, виявляється взаємозалежність між поточною топологією (зв’язністю) мережної системи передачі даних та ефективністю її функціонування – здатністю обслужити навантаження, що надходить від абонентів. Таким чином, через постійні зміни топології системи під час її функціонування виникає необхідність у постійному контролі зв’язності її вузлових елементів, що надає можливість управляти вхідним навантаженням. Виходячи з зазначених недоліків відомих методів управління навантаженням і залежності якості обслуговування від поточної топології системи, стає актуальною задача розробки методу управління вхідним навантаженням мережних систем передачі даних на основі проведення контролю їх поточної топології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛІ І МЕТОДИ АВТОМАТИЗОВАНОГО УПРАВЛІННЯ НАВАНТАЖЕННЯМ В МЕРЕЖНИХ СИСТЕМАХ ПЕРЕДАЧІ ДАНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок