Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ДИСЦИПЛІНІ “БЕЗПЕКА ПОЛЬОТІВ” МАЙБУТНІХ ПІЛОТІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ДИСЦИПЛІНІ “БЕЗПЕКА ПОЛЬОТІВ” МАЙБУТНІХ ПІЛОТІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

Назва:
МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ДИСЦИПЛІНІ “БЕЗПЕКА ПОЛЬОТІВ” МАЙБУТНІХ ПІЛОТІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,19 KB
Завантажень:
236
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ
ЗЕЛЕНСЬКА Лілія Михайлівна
УДК 629.7.07:656.7.08
МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ДИСЦИПЛІНІ “БЕЗПЕКА ПОЛЬОТІВ” МАЙБУТНІХ ПІЛОТІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
13.00.02 – теорія та методика навчання (технічні дисципліни)
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2006


Дисертація є рукопис
Робота виконана в Державній льотній академії України Міністерства освіти і науки України, м. Кіровоград.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Макаров Роберт Микитович,
Державна льотна академія України, м. Кіровоград,
завідувач кафедри авіаційної педагогіки і психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Ягупов Василь Васильович,
Науково-методичний центр військової освіти Міністерства оборони України, м. Київ, начальник;
кандидат педагогічних наук,
Керницький Олександр Михайлович,
Харківський університет повітряних сил ім. Івана Кожедуба, м. Харків,
старший викладач кафедри психології та педагогіки
Провідна установа Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка, кафедра професійного навчання, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 9 ” червня 2006 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.108.01 в Українській інженерно-педагогічній академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Української інженерно-педагогічної академії за адресою: 61003, м. Харків, вул. Університетська, 16.
Автореферат розісланий “7” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В.Плохіх


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Безпека польотів, а отже, і професійна надійність льотного складу на сучасному етапі розвитку авіації є однією з найактуальніших проблем, що має велике державне значення.
За даними Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) питома вага льотних подій з вини льотного складу становить від 60 до 90%. Основні причини трагічних подій в авіації кореняться в людському чиннику, основною складовою якого є недостатня спеціальна теоретична підготовка льотного складу.
Проблема безпеки польотів й особливості структури й змісту теоретичних дисциплін розглядалися Міжнародною організацією цивільної авіації, у країнах економічної взаємодопомоги.
Так, наприклад, наказом по Міністерству цивільної авіації була дана вказівка всім льотним навчальним закладам про необхідність підвищення ефективності теоретичної підготовки курсантів льотних навчальних закладів. Цим документом пропонувалося всім льотним навчальним закладам забороняти допуск до реального льотного навчання курсантів, що мають оцінку нижче 4 балів.
На фоні значної масштабності організації й психолого-педагогічних умов підвищення ефективності спеціальної теоретичної підготовки в 1982 році було ухвалене рішення про створення у всіх льотних навчальних закладах (незалежно від кваліфікаційного рівня) кафедр (циклів) безпеки польотів, які акумулювали й інтегрували б різні і у той же час важливі для безпеки польотів дисципліни. Очолюють такі кафедри тільки ректори льотних навчальних закладів.
Таким чином, було покладено початок однієї з провідних дисциплін “Безпека польотів”.
Пошук шляхів підвищення безпеки польотів ведеться у різних напрямках. Виконано велику кількість наукових досліджень в області психології, ергономіки, інженерної психології, біології, авіаційної медицини й т.д. Варто особливо підкреслити, що педагогічні дослідження в аспекті вищезазначених проблем становлять усього 1,5 - 2%.
Однак дотепер, незважаючи на актуальність проблеми, не було проведено значних досліджень в області наукового обґрунтування методики навчання дисципліні “Безпека польотів”. Це негативним чином позначається на рівні спеціальної теоретичної підготовки курсантів льотних вищих навчальних закладів (ВНЗ) із проблем безпеки польотів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ДИСЦИПЛІНІ “БЕЗПЕКА ПОЛЬОТІВ” МАЙБУТНІХ ПІЛОТІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок