Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИЗАЙН ФЛУОРЕСЦЕНТНИХ ЗОНДІВ НА ОСНОВІ ЦІАНІНОВИХ БАРВНИКІВ для нуклеїнових кислот та білків

ДИЗАЙН ФЛУОРЕСЦЕНТНИХ ЗОНДІВ НА ОСНОВІ ЦІАНІНОВИХ БАРВНИКІВ для нуклеїнових кислот та білків

Назва:
ДИЗАЙН ФЛУОРЕСЦЕНТНИХ ЗОНДІВ НА ОСНОВІ ЦІАНІНОВИХ БАРВНИКІВ для нуклеїнових кислот та білків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,96 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
Ярмолюк Сергій Миколайович
УДК 577.366+57.08.088.5+542.95
ДИЗАЙН ФЛУОРЕСЦЕНТНИХ ЗОНДІВ
НА ОСНОВІ ЦІАНІНОВИХ БАРВНИКІВ для нуклеїнових кислот та білків
02.00.10 – біоорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі комбінаторної хімії біологічно активних речовин Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, м. Київ.
Науковий консультант | академік НАН України, доктор біологічних наук, професор
Єльська Ганна Валентинівна,
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України,
директор
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Броварець Володимир Сергійович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
провідний науковий співробітник відділу хімії біоактивних
азотовмісних гетероциклічних основ
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Качковський Олексій Дмитрович,
Інститут органічної хімії НАН України,
провідний науковий співробітник відділу кольору
та будови органічних сполук
доктор біологічних наук
Карпов Олександр Вікторович,
Національний університет харчових технологій,
доцент кафедри мікробного синтезу
Провідна установа | Фізико-хімічний інститут ім. О. В. Богатського НАН України
м. Одеса, відділ медичної хімії
Захист дисертації відбудеться 10 червня 2005 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України за адресою: 02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (02094, Київ-94, вул. Мурманська, 1).
Автореферат розісланий 6 травня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Д. М. Федоряк


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Стрімкий розвиток біотехнологій потребує швидких і зручних засобів детекції та візуалізації нуклеїнових кислот (НК) і білків. Радіоізотопи, які традиційно використовуються з цією метою, мають ряд суттєвих недоліків, серед яких висока вартість, нестабільність, небезпечні умови праці. Тому на заміну радіоактивним міткам приходять більш зручні й дешеві імунохімічні та спектрально-люмінесцентні методи.
Більшість ультрачутливих методів кількісного та якісного визначення НК ґрунтується на застосуванні ціанінових барвників. Так, зокрема, їх використовують для визначення НК у розчинах, електрофоретичних гелях, на твердих носіях (блоти та мікрочіпи), у капілярно-електрофоретичних процедурах, флуоресцентній мікроскопії, Real-time PCR (полімеразно-ланцюгова реакція з постійним визначенням вмісту НК). Визначення НК у розчинах з допомогою SYBR Green забезпечує чутливість у 10000 разів вищу, ніж при спектроскопії поглинання, та в 400 разів вищу, ніж при використанні бромистого етидію.
Ціанінові барвники застосовуються також для ковалентного або нековалентного мічення білків. Так, в імунохімічних діагностиках використовують індоленінтриметинові (Cy3) та індоленінпентаметинові (Cy5) барвники. Індоленінові й скварилеві барвники застосовують для нековалентного мічення імуноглобулінів та у FISH (флуоресцентна гібридизація in-situ).
На відміну від радіоізотопів, флуоресцентні зонди безпечні у використанні та стабільні при зберіганні. Застосування сучасного спектрального обладнання, зокрема лазерів, дає змогу досягати чутливості детекції, сумірної з радіоізотопними методами. Так, наприклад, флуоресцентна технологія SMD (single molecule detection) дозволяє зафіксувати в розчині навіть окремі молекули.
Нині ціанінові барвники посідають чільне місце серед найперспективніших флуоресцентних зондів для біополімерів. Проте спектрально-люмінесцентні властивості поліметинових барвників у присутності біополімерів були практично не досліджені, запропоновані моделі їхньої взаємодії з НК не завжди давали змогу пояснити одержані експериментальні дані. Не вивчався також вплив агрегації на флуоресцентні властивості ціанінів у присутності біополімерів, не існувало практичних рекомендацій, розроблених технологій для дизайну нових флуоресцентних зондів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ДИЗАЙН ФЛУОРЕСЦЕНТНИХ ЗОНДІВ НА ОСНОВІ ЦІАНІНОВИХ БАРВНИКІВ для нуклеїнових кислот та білків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок