Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГНОЗУВАННЯ ВИНИКНЕННЯ ТА МОНІТОРИНГ ПЕРЕБІГУ НЕЙРОЛЕЙКЕМІЇ У ХВОРИХ НА ГОСТРУ ЛЕЙКЕМІЮ

ПРОГНОЗУВАННЯ ВИНИКНЕННЯ ТА МОНІТОРИНГ ПЕРЕБІГУ НЕЙРОЛЕЙКЕМІЇ У ХВОРИХ НА ГОСТРУ ЛЕЙКЕМІЮ

Назва:
ПРОГНОЗУВАННЯ ВИНИКНЕННЯ ТА МОНІТОРИНГ ПЕРЕБІГУ НЕЙРОЛЕЙКЕМІЇ У ХВОРИХ НА ГОСТРУ ЛЕЙКЕМІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,66 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
«ІНСТИТУТ ГЕМАТОЛОГІЇ ТА ТРАНСФУЗІОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ»
КИСЕЛЬОВА Олена Анатоліївна
УДК: 616.155.392-036.11-06:616.832(048.8)
ПРОГНОЗУВАННЯ ВИНИКНЕННЯ ТА МОНІТОРИНГ ПЕРЕБІГУ НЕЙРОЛЕЙКЕМІЇ У ХВОРИХ НА ГОСТРУ ЛЕЙКЕМІЮ
14.01.31 – гематологія та трансфузіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ДУ «Інститут гематології та трансфузіології АМН України».
Науковий керівник
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Третяк Наталія Миколаївна, ДУ «Інститут гематології та трансфузіології АМН України», завідувач відділення захворювань системи крові.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Видиборець Станіслав Володимирович, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, професор кафедри гематології та трансфузіології;
доктор медичних наук, професор Виговська Ярослава Іллівна, ДУ «Інститут патології крові та трансфузійної медицини АМН України», головний науковий співробітник відділення гематології.
Захист відбудеться «_10__ » червня___ 2008 р. о __13___ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.612.01 у ДУ «Інститут гематології та трансфузіології АМН України» за адресою: 04060, м. Київ, вул. Берлинського, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДУ «Інститут гематології та трансфузіології АМН України» за адресою: 04060, м. Київ, вул. Берлинського, 12.
Автореферат розісланий « 25_квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П. Гащук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на переконливі позитивні результати, які вже існують в лікуванні гострої лейкемії, значний відсоток пацієнтів з даною патологією потрапляє до групи високого ризику розвитку рецидивів захворювання. Перше місце за частотою рецидивів з екстрамедулярною локалізацією належить нейролейкемії, специфічному ураженню центральної нервової системи (ЦНС), що виникає як результат лейкемічної інфільтрації анатомічних структур, оболонок головного і спинного мозку, а також черепно-мозкових нервів.
Взаємозв’язок між наявністю певних факторів ризику розвитку нейролейкемії та інтенсивністю її специфічної профілактики і лікування активно вивчається в педіатричній онкогематології. Натомість кількість робіт, що висвітлюють цю проблему серед дорослих пацієнтів, є досить обмеженою, в доступній літературі знайдено лише декілька багато-центро-вих досліджень та звіти окремих гематологічних центрів (MRS UKALL 12/ ECOG 2993 study, 2006; M.D. Anderson Cancer Center, USA, 2002).
Протягом останніх років здійснюються спроби пошуку додаткових чинників, кількісні або якісні зміни яких можуть бути використані з метою поліпшення діагностики та прогнозування ризику виникнення нейролейкемії (Н.А. Ригер, Р.А. Ханферян, 2000; I.S. Lossos і співавт., 2000; G. Cario і співавт. 2007). До перспективних методів слід віднести дослідження онкофетального ферменту тимідинкінази (ТК), вміст якої у сироватці крові достовірно підвищується при онкологічних та онкогематологічних захворюваннях (Н.М. Третяк, Н.В. Горяінова, 2005; M.S. Birringer і співавт., 2006). Відомо, що підвищення вмісту ТК не спостерігається у спинномозковій рідині (СМР) здорових людей, однак серед пацієнтів, які страждають на злоякісні пухлини ЦНС, та у всіх хво-рих з метастатичним ураженням мозку, вміст ТК у лікворі значно зростає. Деякі роботи, що присвячені вивченню динаміки вмісту ТК у СМР хворих із злоякісними пухлинами ЦНС, підтверджують важливість дослідження цього ферменту для прогнозу перебігу захворювання (J.S. Gronowitz і співавт., 1984; A. Boiardi і співавт., 1990). Поодинокі публікації вказують на те, що вимірювання вмісту ТК у СМР хворих на ГЛЛ може були використано для оцінки ризику розвитку нейрорецидиву (P. Musto і співавт., 1993), але майже немає даних, як саме вміст ТК у СМР та сироватці крові співвідноситься із стадією захворювання, відповіддю на лікування нейрорецидиву, іншими прогностичними факторами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОГНОЗУВАННЯ ВИНИКНЕННЯ ТА МОНІТОРИНГ ПЕРЕБІГУ НЕЙРОЛЕЙКЕМІЇ У ХВОРИХ НА ГОСТРУ ЛЕЙКЕМІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок