Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕКОГЕРЕНТНЕ ПОЛЯРИЗОВАНЕ СВІТЛО ТА НЕСПЕЦИФІЧНА СТИМУЛЮВАЛЬНА ТЕРАПІЯ ПРИ РАНАХ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ПОЛІССЯ

НЕКОГЕРЕНТНЕ ПОЛЯРИЗОВАНЕ СВІТЛО ТА НЕСПЕЦИФІЧНА СТИМУЛЮВАЛЬНА ТЕРАПІЯ ПРИ РАНАХ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ПОЛІССЯ

Назва:
НЕКОГЕРЕНТНЕ ПОЛЯРИЗОВАНЕ СВІТЛО ТА НЕСПЕЦИФІЧНА СТИМУЛЮВАЛЬНА ТЕРАПІЯ ПРИ РАНАХ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ПОЛІССЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,83 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОВАЛЬЧУК ЮРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 619:617-001.4:615.849.1:636.2(477.42)
НЕКОГЕРЕНТНЕ ПОЛЯРИЗОВАНЕ СВІТЛО ТА НЕСПЕЦИФІЧНА СТИМУЛЮВАЛЬНА ТЕРАПІЯ ПРИ РАНАХ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ
ХУДОБИ В УМОВАХ ПОЛІССЯ
16.00.05 – ветеринарна хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному агроекологічному університеті
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник –доктор ветеринарних наук, професор
Калиновський Григорій Миколайович,
Державний агроекологічний університет, завідувач
кафедри акушерства і хірургії
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Борисевич Володимир Борисович,
Національний аграрний університет,
кафедра хірургії ім. І.О. Поваженка
кандидат ветеринарних наук, доцент
Гамота Антон Андрійович,
Львівська національна академія ветеринарної
медицини ім. С.З. Гжицького, кафедра хірургії
Провідна установа – Харківська державна зооветеринарна академія
Міністерства аграрної політики України,
кафедра хірургії, м. Харків
Захист дисертації відбудеться “14” вересня 2006 року о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 при Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09111, м. Біла Церква,
вул. Ставищанська, 126; навчальний корпус № 8, ауд. № 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Білоцерківського держав-ного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий “2” серпня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Чорнозуб М.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед різного виду травм у тварин найпоширенішими є рани. Їх вивченню за звичайних умов присвячено праці багатьох ветеринарних хірургів (Семенов В.С. зі співавт., 1988; Власенко В.М. зі співавт., 1998; Меженський А.О., 2003).
Біологічні закони загоювання рани й патогенезу ранової інфекції змінити неможливо, але, впливаючи на ті чи інші ланки, можна сприяти позитивним змінам біологічних явищ, які розвиваються в рані, й істотно скоротити терміни її загоювання (Лупальцов В.І. зі співавт., 2004).
Застосування при лікуванні ран низькоінтенсивного лазерного випромінювання, ультразвуку, електромагнітних хвиль надвисокої частоти і низьких температур дозволило по-новому підійти до вирішення низки завдань, що стоять перед хірургом (Веремей Э.И. зі співавт., 1988; Власенко В.М., 1996; Болгоколов О.Б., 1997; Улащик В.С., 2003).
На перебіг ранового процесу у тварин у зоні Полісся України істотний вплив справляє сумісна дія етіологічних екологічних факторів та прояви малоінтенсивного іонізуючого випромінювання, яке є наслідком аварії на ЧАЕС. Попередні автори не звертали увагу на перебіг ранового процесу в умовах погіршення екологічної ситуації, можливості застосування тканинної терапії та некогерентного поляризованого світла для лікування ран у тварин, які знаходяться в зонах підвищеного радіологічного контролю.
Надходження радіонуклідів в організм тварин через шкіру і вплив їх на загоювання ран у ветеринарній хірургії теж вивчено недостатньо. Беручи до уваги викладене, вважаємо, що дослідження впливу некогерентного поляризованого світла, 1%-ного розчину ксилонесту і препаратів тканинної терапії на перебіг ранового процесу та загоювання ран у великої рогатої худоби в екологічних умовах Полісся є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Матеріали дисертаційної роботи є розділом окремої тематики кафедри акушерства, терапії і хірургії Державного агроекологічного університету, номер державної реєстрації 0199U001822, що є одним з підрозділів теми “Оцінка природної резистентності і відтворювальної здатності великої рогатої худоби та розробка методів їх корекції в умовах тривалого впливу на організм іонізуючого випромінювання”.
Мета роботи – клініко-експериментальне обґрунтування окремих ланок патогенезу ранового процесу у великої рогатої худоби в екологічних умовах Полісся, визначення на підставі цього лікувальної ефективності некогерентного поляризованого світла, ксилонесту та тканинної терапії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НЕКОГЕРЕНТНЕ ПОЛЯРИЗОВАНЕ СВІТЛО ТА НЕСПЕЦИФІЧНА СТИМУЛЮВАЛЬНА ТЕРАПІЯ ПРИ РАНАХ У ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ПОЛІССЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок